Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményed,tapasztalatod...

Mi a véleményed,tapasztalatod a Slinda nevű fogamzásgátló gyógyszerről?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.1 hete voltam elsőnek nőgyógyásznál,de konkrétan nem azért,hogy fogamzásgátlót írjanak ki nekem.Régen gondolkodom már a fogamzásgátló szedésében,mert nagyon sok és fájdalmas a menstruációm,ráadásul szabálytalan is (28-35nap között jön meg változóan). Ezért rákérdeztem a fogamzásgátló szedésére,hogy érdemes lenne-e szedni,de annyit mondott az orvos, bízzam rá.Semmit nem kérdezett,és felírta nekem a Slinda nevű fogamzásgátlót, amit ki is váltottam.Ezen a héten jön meg a menstruációm. Tartok a fogamzásgátló szedésétől,mert eléggé lehangoló volt az amit leírtak róla tünetekként.Anyukám szerint szedjem nyugodtan,de én nem vagyok benne biztos. Tapasztalatokat,véleményeket várok.Köszönöm!

2021. márc. 3. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem erre azt mondta a dokim, hogyha mellékhatások alapján választanánk gyógyszert, soha senki nem szedne be semmit. :-)


Amúgy a 28-35 nap egyáltalán nem rendszertelen. Nekem 30-120 nap volt változóan, na _az_ rendszertelen. :D


Az már gázabb, hogy a doki még egy vérvételre se küldött el ciklus alatt. Ettől függetlenül a gyógyszer lehet jó, de csak kísérletezés, 2-3 hónap alatt derül majd ki, hogy hogy állsz a mellékhatásokkal.

Ha akarod szedni, kezdd el, ha rosszul reagálsz rá, úgyis vissza kell menni dokihoz.

2021. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Hat mondjuk ha trombozis hajlamod van, akkor elegge beszopod, mar bocsanat. Azt legalabb ki kene deriteni, felelotlen volt az orvos, hogy csak igy felirta :(
2021. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utoljára vérvételen 2020 nyár végén voltam.Csak minden eredményem jó volt,kivéve a vasamat.
2021. márc. 3. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A normál vérvétel más, ilyenkor kifejezetten menzesz alatt szoktak elküldeni a hormonok miatt (legalábbis az én dokim így csinálja).
2021. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha végül úgy döntök szedem a fogamzásgátló tablettát,de pár hónap múlva végül nem szedem,akkor rosszabb lehet esetleg a vérzésem mint a szedés előtt volt?Nem tudom mit tegyek jelenleg.Szedném is meg nem is.
2021. márc. 3. 15:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzasgatlo nem cukorka. Abba lehet hagyni termeszetesen (szigoruan a level vegen, olyat nem csinalunk, hogy szeded egy hetig, aztan meg nem!), de baromira be tud kavarni, ha 2-3 honapig szeded, majd 1 honapig nem, majd aztan megint.

En meg mindig azt mondom, hogy menj el hormonpanelre (nem sima vervizsgalat!) es egy trombozisos vervetelre is, aztan kezdd el szedni, ha minden oke. Ha egyebkent meg van valami problema, akkor a fogamzasgatlo sokat ront a helyzeten, ezert kene kideriteni.

2021. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ha van még bármi a témával kapcsolatban írjatok nyugodtan.
2021. márc. 3. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is a nőgyógyászom vérvétel nélkül írta fel a Slinda-t és nálam is a rendszertelen menstruáció volt a felírás egyik oka. Én már a második levél közepénél járok eddig a fejfájás és a mellnövekedés volt tünet. Az első levél végén megvolt a megvonásos vérzésem, ami jóval enyhébb volt mint a korábbi menstruációim, azonban a barnás folyás azóta is fennmaradt. Elméletileg ez a “barnázás” az első 3 hónap ideje alatt normális, bár őszinte leszek engem eléggé frusztrál és már alig várom, hogy elmúljon :D Ezen kívül én mást nem tapasztaltam.

2021. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!