Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák lehet?

Méhnyakrák lehet?

Figyelt kérdés

Három nappal ezelőtt voltam rákszűrésen mert már kb. két három éve nem voltam.Tudom hogy minden évben kellene menni de sajnos az ember nem szívesen jár ilyen helyre és elhanyagoltam.

24 éves nő vagyok nagyon félek az eredménytől. Az elmúlt két évben kétszer volt petefészek cisztám ami tudomásom szerint a legutóbbi vizsgálat alapján felszívódott.Gyakran voltak alhasi görcseim fájdalmaim. Miután a legutóbb ultrahangon voltam a doktornő azt mondta felszívódott és sok apró tüszőt lát a petefészkembe ezért Endokrinológust javasoltak mivel a baba már nem jön össze két éve. Sajnos ez Endokrinológus akihez szerettem volna menni a vírus miatt nem rendel az Sztkban pedig a vírus miatt elmaradtak a rendelések.

Az utóbbi egy-két hónapban vettem észre hogy nagyon sűrűn fáj az alhasam van hogy baloldalt van hogy jobboldalt fáj ,szúr. Először azt hittem hogy peteérésem van mert arra is nagyon érzékeny vagyok és mindig megérzem hogy mikor van peteérésem de viszont ez már kb. a 6-7napja mióta fáj a hasam.Az hüvelyi folyásom megszokott nem vettem észre rajta semmilyen különösebb dolgot.

Szerintetek van ok az aggodalomra vagy az ultrahangon már kimutatódott volna ha méhnyakrákom van?



2021. márc. 3. 16:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Az, hogy két évig nem voltál, nem jelent semmit. Állami rendszerben 3 évente hívnak. A mnyrák nagyon lassan alakul ki. Szóval, ne parázz.

2021. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Jaj utolsó köszönöm szépen a válaszodat nagyon megnyugtattál most. Én úgy tudtam hogy évente kell menni méhnyakrákszűrésre de sajnos az ember nem szívesen megy ilyen helyre és az az igazság hiába bánom de elhanyagoltam , dehát végülis az ember a hibáiból tanul és ebből én is tanultam. Most is rettentően fáj a jobb hasam alja olyan mint hogyha a jobb petefészkem fájna, de úgy vagyok vele hogy ha méhnyakrákom lenne akkor gondolom az ekkora fájdalommal nem járna.

Legyen csoda szép napod és mégegyszer köszönöm! :)

2021. márc. 3. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!