Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Házi praktikák erősebb menstru...

Házi praktikák erősebb menstruációs fájdalomra?

Figyelt kérdés

Gyógyszereken kívül. Azokból van bevált, de kipróbálnék természetesebb módszereket, hátha akkor kevesebbet/kevesebbszer kéne bevenni belőlük.

Van, akinek bevált valami?



2021. márc. 10. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Málnalevél tea. Én nem próbáltam, de elvileg jó. Herbariában lehet kapni.
2021. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Melegvizes palack, forró fürdő.


Viszont van az a fájdalom, amire inkább gyógyszer kell.

2021. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Sokan biztos hogy le fognak ezért pontozni, de a tejtermékek elhagyása hatalmas változásokat hozhat, tapasztalatból mondom. Miután felborult a hormonháztartásom és rendszertelenül, keservesen fájóan menstruáltam, alig bírtam mozdulni a görcstől, egyedül a tejmentes étrend segített. Mindent, tényleg minden mást kipróbáltam, de vagy semennyire vagy minimálisan segítettek. És nem, nem lehetett mástól, egy időre újra elkezdtem fogyasztani tejterméket és bár nem olyan szintes, de ugyanúgy visszatértek a problémák. Nem vagyok se vegán, semmilyen megrögzött eszme követése nem jellemző rám, szimplán csak kutatómunkát végeztem, elolvastam számtalan tanulmányt, könyvet és utána kísérleteztem magamon. Manapság a teheneket mesterségesen termékenyítik meg, tehát hormonok által, a tej alapvetően is tartalmaz hormonokat, eszméle tlen sok antibiotikum kerül a szervezetükbe, többnyire génmódosított ételekkel etetik őket, ez mind-mind benne van a tejében is, plusz egy kis vér és genny. Az meg mellékes, hogy ezek az állatok mentálisan betegek, abba bele sem megyek...A tej pont ugyanazt a célt szolgálja minden fajnál, hogy táplálják vele a kicsinyüket. Miért isszuk meg egy másik faj tejét? Miért nem iszunk kutyatejet, macskatejet, stb.? Ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy mennyire természetellenes és egészségtelen a tejfogyasztás. A rák kialakulásában, illetve a csontritkulásban is nagy szerepe van, a leggyakrabban tapasztalhatóbbak talán mégis a hormonháztartást érintő problémák.

Nem feltétlen kell teljesen elhagyni, tudom, hogy sok embernek ez nem könnyű, nem komfortos, de ha jelentősen csökkented a mennyiségüket, az már segíthet valamennyit.

2021. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!