Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Császármetszés után hasi és...

Császármetszés után hasi és lábzsibbadás, migrénes fejfájás mennyire normális? Elmúlik egyáltalán?

Figyelt kérdés

6 évvel ezelőtt született a kisfiam. Azóta a hasam a köldök alatti részen egészen a vágásig folyamatosan zsibbadt. Kellemetlen érzés, ha hozzáérek olyan, leírhatatlan érzés. Ha a párom simogat szinte kellemetlen.

A bal lábam vádlija a térdem alatt a bal oldalon egy kb tenyérnyi területen szintén folyamatosan zsibog, van amikor olyan, mintha hangyák rohangásznának a bőröm alatt, van amikor olyan intenzíven, hogy szinte a görcs húzza.

A fejem melegfront előtt pár nappal, a tarkómnál jobb oldalt annyira fáj, hogy néha csillagokat látok...


Más is tapasztal ilyent? Ez attól lehet, hogy a gerincembe kaptam injekciót, valami sérülhetett, hogy állandóan zsibadnak a testrészeim? Elmúlhat ez valaha, vagy szokjak hozzá?



2021. márc. 14. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 5 éve szültem sürgősségi császárral.

A hasam azóta is érzéketlen egy tenyérnyi helyen. Alatta sokszor "viszket", de megvakarni nem lehet, mert érzéketlen. Nagyon rossz érzés!!

Ez maga a vágástól van, nem az injekxiótól.


A lábadban érzékelt furcsa zsibogás pedig lehet isiász is!

2021. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a heg környéke maradt érzéketlen egy vékony sávban, azzal más problémám nincs. Nekem szülés után 5 napig volt kegyetlen nyak, takró és fejfájásom. Sejtésem szerint azért, mert megemeltem a fejem, amikor meglepetésből apukámék odahozták a babát, de akkor még nem lett volna szabad megemelni. Az kegyetlen volt, a császármetszéses sebbel simán elvoltam, de a tarkófájás miatt sokszor gondolkodni se bírtam. Szerencsére 5 nap után elvágták. Egyébként sokszor szúrtak be a gerincembe, mert nem sikerült elsőre.

Az egyetlen igazán kellemetlen dolog a császármetszésem óta az az enyhe inkontinencia. Az nem múlt el 7 év alatt.

2021. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Tudom milyen rossz érzés, nekem sajnos nem csak egy tenyérnyi helyen, hanem az egész köldök alatti részen. 😞


Nem hiszem, hogy isiász lenne, annak vannak más egyéb tűnetei is, de nekem nem fáj, vagy zsibbad semmi más. Nincs inkontinenciám. 😞 Csak és kizárólag ott zsibbad, de nem fáj. Gondoltam már viszérre is, de nincsenek olyan tűnetek amik arra utalnának.


2. Én úgy emlékszem nem emeltem meg a fejem. Gyakorlatilag ülő helyzetben voltam a műtét után. De így is időnként fejfájásom van. Előtte szinte sohasem volt ilyen.


Szerencsére nincs más problémám. De akkor ezek szerint ezek a dolgok már örökre megmaradnak. 😞

2021. márc. 14. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
? Ülő helyzetben? 5-6 órán keresztül vízszintesben kellett lenni, tilos volt megemelni a fejet.
2021. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!