Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi ez a szemérem ajkaim körül?

Mi ez a szemérem ajkaim körül?

Figyelt kérdés

KB 4 napja lettem arra figyelmes hogy a a szemérem ajkam egy kicsit fáj. Megneztem tükörrel és eléggé pirosak voltak úgy néztek ki mintha valami kidorzsolte volna őket, de semmi olyasmi nem jutott eszembe ami miatt ez történhetett maximum arra tudok gondolni hogy a bugyim valahogy ezt okozta. Nem tudom mikortól de arra is figyelmes lettem hogy körülotte olyan mi tha fehér hámlotf bőr lenne, de nem merek vele semmit sem csinálni. Először azt hittem hogy nem mostam meg magam normálisan de ilyenről szó sincs mivel fürdés közben nem jön és nem is jött le. Nem tudom mi ez kezdek félni, nőgyógyászhiz menni nincs lehetőségem kérlek segítsetek!


Rólam tudni kell:

Lány vagyok, szűz, és semmilyen szexuális dologban nem volt eddig részem. Jelenleg a menzeszem 2 napot késik de nem hinném hogy ez bármit is befolyásol mert még nem állt be teljesen.


(sajnálom ha zavaros a fogalmazás csak nagyon aggódok)

Köszönöm ha segítesz, válaszolsz!



2021. márc. 14. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kaptál el valamit?
2021. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2.


Arra is gondoltam de strandon kb. 1000 éve nem voltam, és először gombára gondoltam ezért Canesten-t használtam mert az mindig segített de most nem igazán történt semmi. Amikor konzultációm volt a gimimben akkor volt hogy használtam a mosdót, de lassan 5 járok oda és eddig semmi nem volt. Persze ez nem jelentheti azt hogy most sem lehet.

2021. márc. 14. 22:16
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
nekem ilyen még nem volt ,amugy hány éves vagy? bár lehet idösebb vagy nálam és ez természetes dolog
2021. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet annyira nem komoly, mivel úgymond "szabad szemmel" tükörrel nem látom azt a fehér hámlott bőrt vagy valamit, azt csak a telefonom kameráján keresztül láttam, viszont érzékeny, és egy kicsit fáj is. A puncimnak az alján úgymond feszesebb is, amilyen eddig nem volt. Szerintetek komoly, vagy hagyjam békén és akkor magától is elmúlik?
2021. márc. 14. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
szerintem hagyad,de szerintemntörüld a képet hogy nehogy valami kanos pedo irkaljon neked
2021. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Menj el orvoshoz, miért mondod, hogy nincs lehetőséged? Ez valami fertőzés lesz, a doki ad rá valamit, és attól pikkpakk elmúlik. Ha fáj is, meg piros, meg ilyen, mint a képen, akkor nem érdemes tovább várni, hogy hátha, mert nagyobb az esélye, hogy rosszabb lesz, ahelyett, hogy gyorsan megoldanád a problémát, és el is felejthetnéd. Nem a bugyi dörzsölte ki.

Nagyon sajnálom amúgy, mert nekem is volt ilyen, de akárhogy próbálok visszaemlékezni, nem jut eszembe, hogy mi volt az, és mitől múlt el pontosan. Orvoshoz mentem, az biztos.


Ha félsz az orvostól, vagy megmondani ezt egy felnőttnek, aki el tud vinni egy orvoshoz, ne tedd. A felnőttek (férfiak, nők egyaránt) tudják, hogy ilyen betegségek néha előfordulnak. Remélhetőleg azt is, hogy ezzel érdemes orvoshoz fordulni. Ha van, akiben megbízhatsz (pl. anyukád), meg is mutathatod neki, de azért igyekezzetek hivatalos diagnózist kapni, ne ő kezeljen félre. Az orvosi vizsgálat pedig nem lesz fájdalmas, természetesen nem fog bántani, csak kívülről vizsgál meg (ránéz), esetleg nagyon max. mintát vesz, ő ennyiből már tudni is fogja.

Ha nem a félelem az oka, akkor az utóbbiakat hagyd figyelmen kívül.

2021. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Juti81 válasza:
100%
Én valami irritációra gondolok, tusfürdő vagy mosószer.
2021. márc. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Irritáció, bőrszárazság. Próbálj valami bőrnyugtató kamillás testápolót. A semmitől nem lesz fertőzésed.
2021. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Irritáció. A szeméremajkakon vörös kiütések jelennek meg a szőrtelenítéssel, a száraz bőrrel és a szűk fehérnemű viselésével járó mikrotraumák miatt. Amikor szennyeződés kerül a sebekbe, a szőrtüszők gyulladnak és fehér fájdalommentes pattanások keletkeznek..

Szerintem enyhe irritáció. Olvasd el ezen a honlapon itt felsorolja kb az összes lehetőséget:

[link]

2021. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Fertőzést" szex nélkül is el lehet kapni, mert belülről is megváltozhat a hüvelyflóra (pl. valamilyen gyógyszer/antibiotikum hatására). Az általad leírt tünetek tényleg inkább valamilyen irritációra utalnak pl. a szappantól, mosószertől, öblítőtől. Az is elképzelhető, hogy nincs egyensúlyban a hormonháztartásod, túl szárazak az ajkaid és az irritálja őket, hogy egymásnak dörzsölődnek. Ha nagyon kevés vizet iszol, ettől is kiszáradhatnak.

Gyorssegélynek:

- ne használj semmilyen öblítőt, válts mosószert (esetleg válts mosószóda+szappanra), és a mosógépen állíts be extra öblítést,

- csak vízzel tisztálkodj,

- igyál elég vizet,

- laza ruhában járj, ne viselj szoros alsóneműt,

- ha szőrtelenítesz, ezt egyelőre hagyd abba,

- ha bármilyen krémmel, testápolóval próbálkoznál, olyan készítményt használj, amiben nincsen semmi, ami irritálhatna (a gyógynövények is irritálhatnak, a legsemlegesebb és legolcsóbb a gyógynövények nélküli vazelin, pár száz forintért kapható a dorgériában).

2021. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!