Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellrákom van? Csomó van a...

Mellrákom van? Csomó van a mellemben!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hónap múlva leszek 18 éves, két hónapja érzek egy csomót a bal mellemben. Nem fáj, semmi tünet, véletlen vettem észre fürdés közben. Elég nagy, akkor mint 2 nagy szőlőszem, vagy mint egy dió még a héjában, vagy egy kisebb szilva. Amikor 14 éves voltam volt ilyen, de 2 év után elmúlt magától. Fogamzásgátlót szedek kb 8 hónapja, és ugyanezt a gyógyszert 2 éve is szedtem, akkor nem volt ilyesmi tünetem. Anyukám azt mondta előfordul ebben a korban ilyesmi. Amint csillapodnak a járvány helyzetek egy magándokihoz el megyek. Addig is tudnátok neked segíteni, hogy szerintetek mi lehet ez? Köszi mindenki!

2021. márc. 15. 17:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyom nélkül eltűnhet - ha az!

De a biztosat csak orvos mondhat, miután alaposan megvizsgált.

2021. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne rettegj. A legtöbb csomó magától elmúlik. De az elmondásod alapján simán lehet ám, hogy csak a tejmirigyedet tapogattad ki .

Nyilván menj el orvoshoz, ő tud biztosat mondani. (Kivizsgálás nem árt tudnod, hogy akinek tömör a mellszövete, annál a mammográfia nem mindig ad jól használható felvételt, ezért néha inkább ultrahangos vizsgálatot végeznek.)

2021. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 xx.Be.Happy.xx válasza:
100%

huszonegy vagyok, az elmúlt fél évben rengetegszer hittem azt, hogy hasonló okokból kifolyólag valami probléma van a mellemmel. mindkettő fájt, csomókat éreztem. háziorvos ennyi idősen nem küldhet mammográfiára, engem is csak ultrahangos vizsgálatra küldött, nem találtak semmit, a csomók habár nem annyira hangsúlyosak, most is érezhetőek.

azt mondták, a stressz is okozhatja, illetve sikerült mostanra megfigyelnem, hogy mielőtt megjönne is érzékenyebb, van hogy már két héttel előre (utóbbit azért még csak számításba vettem, mert amíg sportoltam, soha meg se éreztem, hogy menstruálnék, most viszont egy ideje nem volt már motivációm otthon csinálni dolgokat, szóval kellett egy kis idő, hogy leessen). valószínűleg veled sincs baj, de tapasztalatból mondom, addig úgyse fogsz megnyugodni, amíg ezt nem mondja ki szakember. minden rendben van. ❤️

2021. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt hasonló, még a nyirokcsomók is beduzzadtak fájtak. Hónapok múlva elmúlt. Kicsit ráparáztam akkor a dologra, de semmi vész, nem volt jelentősége. Pedig ez már 20-25 éve volt. Azóta már nem is érdekel az ilyesmi ha újra előjön.
2021. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Voltál már orvosnál?
2021. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen mindenki válaszát! Holnap megyek ultrahangra, szurkoljatok! :)
2021. márc. 23. 21:15
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Gondolok rád, minden rendben lesz!
2021. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolok, ne aggódj!
2021. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szurkolunk neked, de számolj be arról hogy mit mondott a doki!!!
2021. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Most értem haza az orvostól. Fibroadenomám van. 4,5 centis. Elküldött szövet minta vételre, cytológiára, hogy megtudjunk pontosat. Nagyon félek, elvileg ez jó indulatú. :(

Esélyes, hogy ki kell venni, mert nagyon nagy

2021. márc. 24. 10:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!