Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, hogy évekig...

Mitől lehet, hogy évekig borzalmasan fájt a hasam menstruációkor, most pedig semmi?

Figyelt kérdés

15-16 éves korom óta a menstruáció első 1-2 napja a szenvedésről szólt, fel levél fájdalomcsillapítót simán beszedtem 1-2 nap alatt és úgysem múlt el sokszor a fájdalom. Erős vérzésem is szokott lenni, darabos is. Most sajnos kimaradt az elmúlt évi nőgyógyász, de előtte évben mindent rendben talált, pedig akkor is fájdalmas volt már a menstruáció.


Most viszont semmi. Konkrétan nemhogy gyógyszert nem kellett bevennem, de még csak picit sem fájt a hasam. Mármint konkrétan minimálisan sem, mintha nem is menstrualnek. Ami érdekes, mert közben a vér ugyanúgy ömlött, sőt darabos is volt a vérzésem, tehát erősnek erős volt a menstruáció.


Mitől lehet, hogy az évek óta tartó szenvedés után egyszercsak az egyik menstruációnál konkrétan NULLA fájdalmam van? Meg máskor az alhasam is fel van puffadva ilyenkor, most az sem volt. Életmódban nem változtattam, vagyis hát pont 2 hete szakítottunk a barátommal, tehát pont hogy idegileg és érzelmileg is nagyon nehéz időszakom van.


Félreértés ne essék, örülök neki, hogy most nem fáj, csak nem értem, mitől lehet az ilyen? Mas is tapasztalt hasonlót?


22L



2021. márc. 26. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Élsz szexuális életet?

Mert én mikor elkezdtem, nem fájt, pedig addig szokott.

2021. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam, szakítottunk a barátommal. Előtte is fájt, a párkapcsolatom alatt is fájt a mensi, mikor rendszeresen éltünk szexuális életet
2021. márc. 26. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem emlékszem, hogy nálam, hogy volt, hogy azonnal nem fájt, vagy fokozatosan múlt el, de nekem is kamaszként fájdalmas menszesz volt az első 1-2 nap, elején barnázás, sok is volt és hosszú is 5-6 nap, mondjuk darabosra nem emlékszem, de nekem is a huszas éveim elején megváltozott, nem fájt, normális lett, tehát nem volt barnázás előtte(lekopogom azóta sincs), 3-4 nap a normál vérzés, 5. nap már csak minimális, csak annyit érzek, amikor megjön, hogy érzem alul a hasam, előző nap meg sokat pisilek, abból kábé sejteni szoktam, hogy megjön.
2021. júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ja és nekem pl. hányingerem is volt, amikor megvolt annyira görcsöltem első 1-2 nap, szerintem amúgy a hormonok beállnak normális szintre és azért lesz menszesz 20 évek elején kiegyensúlyozottabb. Gondolom itt is van olyan, akinek azonnal jó a menstruációja már kamaszként is és van akinek évek mire beáll, szerintem ez normális. Az a

a nem az, ha valaki még mondjuk 25-28 évesen is fetreng a fájdalomtól, amikor megjön. Hozzáteszem amikor normális lett a menstruációm, be is állt, max 3 nap ingadozás van, kamaszként az volt, hogy ha mentünk nyaralni és nem kellett megjönnie, megjött.....

2021. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!