Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-el diagnosztizáltak le...

PCOS-el diagnosztizáltak le tudnák írni a tapasztalataikat? Milyen kezelèseket alkalmaztak, mi vált be?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Fogamzásgátlót kaptam, hogy beálljon a ciklusom és enyhüljenek az egyéb tünetek. Használt is, de innentől kezdve nem foglalkozott velem a doki. Egyelőre elvagyok, nem szeretnék gyereket, de ez hosszú távon nem megoldás...
2021. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én akartam gyereket, szóval a fogamzásgátló nem játszott. Mercformint kaptam,visszavettem az édességből (a 160 grammos szénhidrát diétát nem sikerült tartani sajna azóta sem), odafigyelek azért hogy délelőtt ne egyek gyors felszívódású szénhidrátokat, edzek. A kislányom két és fél éves, a ciklusom nem teljesen rendszeres, de azért 28 és 40 nap között neg szokott jönni. Egyébként vékony testalkatú vagyok, de a Merckformin előtt rettentő édességvágy gyötört, fáradékony voltam és már majdnem egy éve nem menstruáltam.
2021. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Az életmódváltás segített. A fogamzásgátló a létező legrosszabb, amit csak lehet tenni. Egy alapból is instabil hormonrendszert még jobban tönkretesz. Nem tudom neked van-e inzulinrezisztenciád, de nekem ez központi problémám. Sok zöldséget és jó minőségű fehérjét és zsírokat viszek be, a cukor és a fehér liszt teljesen tiltólistás, de a cukormentes nasikkal és a teljes kiőrlésű dolgokkal is vigyázni kell. Heti négyszer sportolok. Amióta így élek, látványosan javultak a laboreredményeim, beállt a ciklusom, és jobban is érzem magam.
2021. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a PCOS egy picit vegyes, mármint abból a szempontból, hogy van vagy sincs. Nekem a nőgyógyász mondta kb. 1,5 éve, hogy PCOS a petefészkem. Előtte az IR miatt elkezdtem a diétát, életmódot váltottam, gyógyszert kaptam, nem nem fogamzásgátlót és sportoltam.

Fél évre össze jött a baba, de nem maradt meg. De a ciklusom azóta is beállt, így valószínűleg összességében minden jó.

A petefészkeim nem policisztásak, a hormoneredményeim sem utalnak PCOS-re.

2021. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez sajnos egy krónikus betegség. Életmódváltással valóban gyönyörű eredményeket el lehet érni, vissza lehet szorítani, de egész életedben oda kell rá figyelni, különben megint rosszabodni fog.
2021. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Krónikus betegség? Bocsi az off kérdésért, és ha esetleg hülyeséget mondok, de akkor egy PCOS-es, a Coviddal szemben a veszélyeztetettek közé tartozik? (Idősek mellett a krónikus betegeket említik ugye mindig..)
2021. márc. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem, semmilyen összefüggés nincs. Csak annyiból krónikus, hogy soha nem fog teljesen elmúlni. De nem leszel fogékonyabb más betegségekre.
2021. márc. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Köszönöm a választ. :)
2021. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A diétáról, mozgásról emelett a gyógyszeres/műtèt kezelèsekről èn is olvastam, igaz a dokim egyiket sem mondta a műtèten ès a diagnózison kívül. Olvastam mèg olyan gyakorlatokról - jóga - amik segítik a ciszta felszívódását. Emelett olyan fórumokat is találtam amik szerint a rendszeres orgazmus is segít karbantartani a hormonháztartást, sőt egèszsèges nőknèl is "ajánlott" az endometriózis megelőzèsère. Ezekről vagy hasonlókról más is hallott már?
2021. márc. 29. 15:02
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Miért pontoztátok le az első választ? A kérdező saját tapasztalatot kért, az is saját tapasztalat, ha egy nőgyógyász nem igazán foglalkozik a beteggel, és rossz megoldást választ.
2021. márc. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!