Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért lehet az hogy néha nem...

Mért lehet az hogy néha nem jön meg a nőknek a sport miatt?

Figyelt kérdés

és most nem az élsportolókról beszélek...nekem most kimaradt az elmúlt hónapban és gondolom a sport miatt van...már kb 4 hónapja sportolok

de mi okozza hogy néha nem jön meg emiatt például hallottam már olyant is bár szerintem hülyeség hogy a test máshova használja fel a vért (gondolok itt arra hogy sporthoz is megfelelően kell h pumpálja a vért...stb)

szóval ez mi miatt lehet szerintetek?


2010. aug. 20. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Wrős stressz, nagy fizikai megterhelés és erős fogyókúra hatására egyszerűen leáll a peteérés. Régen a háborús időkben előfordult, hogy a nőknek hónapokig, évekig nem jött meg: a szervezetük tudta, hogy ez az idő nem alkalmas a teherbeesésre, tehát nem volt peteérés. Ha nincs peteérés, akkor nincs menszesz sem, ilyen egyszerű.


Nem arról van szó, hogy a test máshová használja fel a vért, a női nemi szervek működése ennél azért lényegesen összetettebb. Jól gondolod, hogy ez hülyeség.

2010. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!