Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől barnázhattam?

Mitől barnázhattam?

Figyelt kérdés

A ciklusom közepén járok, eddig még soha nem fordult elő velem ilyen. Nem vagyok terhes sem, illetve egyéb más tünetem sem volt csak a barnázás. Az előző hónapban kimaradt, viszont 2 év után elkezdtem sportolni 1 hónapja és általában ha nagy stressz ér, vagy életmódot váltok ki szokott maradni. Többé kevésbé rendszeresen megjön ez a 25-35 nap között. Voltam már kivizsgáláson korábban ezért, de nem találtak semmit, egyszerűen azt mondták hogy vékony vagyok szóval ez nem újdonság. Fogamzásgátlót nem szedek, de nem is volt szexuális kapcsolatom, hogy terhességre keljen gyanakodnom. Forduljak most orvoshoz? Olvastam olyat is, hogy egy-egy ciklus során ez megesik a hormonális ingadozások következtében és 3-4 napig tart. Nekem is hasonlóan történt. Most Húsvét van, úgy gondoltam kivárom hogy megjöjjön és ha ismét előfordul elmegyek orvoshoz, de sok helyen olvastam már azt is, hogy ez teljesen normális és, hogy elő szokott fordulni. Most nem tudom tényleg normális és csak én gondolom túl?

21/L



2021. ápr. 2. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Neked azóta mi van ezzel? Képzeld velem sem fordult szerintem még elő - vagyis nekem nem rémlik - 16. napon vagyok és ma barnázom én is. Én 22 éves vagyok.

2021. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! 22 éves vagyok.

Én is ezzel küzdök de én már több, mint 1 éve. Elötte fogamzásgátlót szedten ami kereken 1 évig panaszmentesen zajlott, 1 év elteltével elkezdtem barnázni a 3. héttől kezdve. Abbahagytam, mivel a váltás sem segített.

1 hónapig nem is barnáztam, a következö ciklusban már igen. Kiderült, h pajzsmirigy alulmukodesem van. Erre szedek gyogyszert 8 hónapja. Ez is okozhatja, de nem múlt el tőle.

Csináltattam újabb vérképet, progeszteron, ösztrogén szintek rendben vannak és a többi nemi hormon is. D-vitamin hiányom volt, a nődokim azt mondta, sokaknak elmúlik a barnázás, ha rendeződik a szintje de ez kb 2 havi szedés után érződik. Tavaly október óta szedem, már azóta a szintje is normalizálódott.

December-január közt elkezdtem szedni magne b6-ot is mivel olvastam h pl. a PMS tünetei összefüggenek a magnézium szint elégtelenséggel és alapjáraton is elég stresszelös fajta vagyok, ártani nem árthat egy kúra.

Tapasztalatok: 1 hónapi szedés után drasztikusan csökkent a barnázás, mellfeszülés és a mellfájdalom. Következő 2 ciklusom is egesz jó volt. De ebben az is közrejátszhatott, hogy tavaly decemberben kezdtem el szedni, amikor viszobymag nyugis körülmények közt voltam.

A mostanira megint lerobbantam :D ugyanúgy barnázok 2 idöszakban a ciklusom alatt: a cikluson 11-12. napján kb 6 napig barnázom, aztán felváltja az egeszet a tipikus ovulácios nyák. Mielött megjön, már 1 héttel elötte mellfeszülés+barnázás.

Mint látjátok, a kimutatott bajaim kezelve voltak, most visszatért mégis a barnázás. Arra is gondoltam, hogy az utóbbi 1 ev nyomorult idöszaka okozza, az egyetemi online orak miatt nagyon sokat ulok gép elött emiatt jóval kevesebbet mozgok mint elötte, stresszelős típus vagyok, az étkezésem idönkent elég botrányos föleg mikor zh idöszak van.

Én is olvastam, hogy ez a barnázás lehet normális is, meg az endokrinológusom is említett valami hormonszint ingadozást ami a ciklusunk során ugye változik. És mindig ugyanakkor jelentkezik (ciklus közepe, meg mielött megjön, 1 hét kb). Gondoltam arra is, hogy a ciklusom elsö felében alacsony a progeszteron szintem nagyon, ezért barnázhatok, vérképet is csináltattam a ciklusom elején is, de minden rendben a szintjével az eredmény szerint...

Érdemi választ még sehol nem találtam amúgy, es frusztrál, hogy nincs-e valami termékenységi gond a háttérben, babát pedig még egyelöre anyagi háttér híján nem terveznék, de azért aggódom miatta. Nektek törtentek vizsgálatok a probléma irányába? Próbáltátok valamivel kezelni?

2021. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Elözö vagyok, jobbára angol nyelvü cikkekben találni rá az ideális ösztrogén-progeszteron arányra. Taltam olyan weboldalt is, ahol van konvertáló is, kiszámolja, hogy az egyik hányszorosa a másiknak.

Amennyiben nincs meg az ideális arány, akkor az egyik domináns. Belinkem ide számotokra: [link]

Viszont az orvosaim eddig csak ránéztek a vérképre, látták hogy tartományon belül van és kész, az eredményeim szerintük rendben vannak. Nem nézték meg, hogy az arányuk megfelelő-e. 😀

2021. ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem egy hónap végül kimaradt, de már a mostani megjött. Szóval szerintem ez a testmozgás miatt volt és hogy bekavart a hormonrendszerembe. Nekem a doki azt mondta (bár nem most voltam), hogy életmódváltás, stressz, mozgás hatására történhetnek ilyenek, ezért gondoltam hogy megvárom a következő havit és ha nem jön meg elmegyek dokihoz. De így hogy megjött és a barnázás csak egyszer esett meg nem ismétlődött nem volt szaga vagy egyéb tünet, így úgy gondolom ez megeshet.
2021. ápr. 21. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Első válaszoló vagyok. Most ezzel nagyon beparáztam, írtam hogy ugye nekem is volt pecsételésem és azóta nem jött még meg..kb 5 napja késik.

De mivel erősödni akarok, az utóbbi hetekben álltam neki újra edzeni én is. Nem tudom lehet -e ez tényleg az oka, de azért remélem megjön nekem soja nem maradt még ki eddig, max késett pár napot.

2021. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha 2x kimarad akkor menj el orvoshoz. Mert az egy az szerintem gyakori es nem jelez akkora problémát de azert ha mar rendszeresen nincs az szerintem baj már.
2021. ápr. 21. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!