Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iskolai orvosi vizsgálat?

Iskolai orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.


Az iskolaorvos kötelezhet arra, hogy levetkőzz fehérneműig?

Vagy megtagadhatod, hogy pl.:

- A pólómat leveszem, viszont semmi mást.

Ehez van jogom?


Illetve, olvastam olyat, ahol azért kell levenni a bugyit, hogy megnézzék mennyire vagy fejlett odalent pl.: hogy mennyire szőrösödik.

Ezt meg lehet tagadni?

Illetve, mi az értelme ennek a vizsgálatnak, mikor a lányok nagyrésze 12 éves kora felett elkezdi szőrteleníteni?


2021. ápr. 4. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A fejlettséges részt ahogy olvastam, nekem is hirtelen az volt az első gondolatom, hogy annak semmi értelme, mert mi van, ha borotválják. Ilyen tuti nincs. Úgy tudom, hogy általában csak az szokott lenni, hogy megkérdezik menstruálsz-e, mennyire rendszeres, stb. Fiúk részéről meg abszolút nem tudok nyilatkozni.

Olyat lehet kérni egyébként, hogy téged külön vizsgáljanak, ha szégyenlős vagy a társaid előtt.

2021. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Egy orvos semmire sem kotelezhet, mindent elutasithatsz azzal a feltetellel, hogy vallalod a kovetkezmenyeket. Ezekrol nem sokat tudok.
2021. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Fehérnemű alá nem szoktak benézni, legalábbis én még nem hallottam ilyen esetről. Fehérneműig levetkőzni meg szerintem nagy kunszt. Testnevelés óra előtt mindig megteszi az ember.
2021. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Semmi értelme nincsen megtagadni. Csak alap vizsgálatokat végeznek el (testsúly, testmagasság, látás, vérnyomás, pajzsmirigy tapintása, szív és légzés meghallgatása), fehérnemű alá nem néznek be.
2021. ápr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én személy szerint sem a nadrágom, sem a melltartóm nem venném le.

Ezt meglehet tagadni akkor, hogy én nem öltözök tovább?

2021. ápr. 4. 16:37
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

4# vagyok.

Ezek kötelező szűrővizsgálatok. Nem tudom, hogy nálatok szükség lesz-e a nadrág vagy a melltartó levételére, de ha igen, akkor megtagadhatod. Ha ez a vizsgálat elvégzését akadályozza, akkor rögzítik, hogy te ezt megtagadtad és értesítik a szülőt. Az adott vizsgálatot ez eseteben a háziorvosnak kell elvégeznie.

2021. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha tudjátok előre, hogy kérni fogják ezt, akkor szerintem egyszerűbb, ha a szülő előre megbeszéli az osztályfőnökkel és külön elmentek a háziorvoshoz a vizsgálathoz. Akkor így privát marad, nincs kellemetlenség a többiek előtt.
2021. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Bármit visszautasíthatsz. Nincs következménye. A doki kicsit majd értetlenkedik, de végső soron neki tökmindegy.
2021. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Hiába pontozzátok le azokat,akik azt írják, hogy joga van megtagadni a vizsgálatot,nekik van igazuk!

Semmire nem kényszeríthetnek.

Ez a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a jogaikkal,vagy beszarik és nem mernek szólni az orvosnak,mert egyfajta istennek gondolják őket.

Pedig de sok orvos él vissza a helyzetével,pont a beszarik miatt!

2021. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

#9 Mindenki le van lepontozva. :)


A többi felvetésre: Ha elutasítja a vizsgálatot, akkor azzal mit ér el? Azért van a vizsgálat, hogy idejekorán kiszűrjék a betegségeket, de hangsúlyozom még így se szokták elvégezni a vizsgálatot az iskolaorvosok, a megszégyenítés miatt. Ha mégis, akkor továbbra is azt javaslom, hogy menjenek el külön rendelőbe a szülővel, ha ekkora traumát jelent a gyerek számára, ennyi.


Miért (lenne) szükséges a vizsgálat? Hát mert például ismerősömék jártak úgy, hogy a fiuk heréjében daganat fejlődött, amit nem vettek észre, mert elbagatelizálták az iskolaorvosok a vizsgálatot, a gyerek meg nem mert szólni róla, mert olyan helyen volt... Sok évvel később egy cseresznye méretű fájdalmas daganatot operáltak ki, ami után kemot is kellett kapnia. Ha az iskolaorvosok ránéznek, idejében kiderült volna és akkor talán legalább a kemot megússza. Tudom, hogy a kérdező nem fiú, de lány ismerősöm nincs ilyen.

2021. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!