Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az oltas (Pfizer) sterilizalha...

Az oltas (Pfizer) sterilizalhatha a vart menstruaciot?

Figyelt kérdés

Vannak, akik azt tapasztaltak, hogy kimaradt a havi verzese. Sajnos errol meg keveset lehet olvasni, mivel ez egy uj dolog, de valaki szo szerint azt irta, hogy sterilizalja ezt az “esemenyt”.


Nekem tegnap kellett volna megjonjon, csak gorcsoltem elotte levo napokon de mar annak sincs semmi nyoma. Epp csak felvagyok puffadva. Nem ertem, hogy miert keshet. Amiota az eszemet tudom, csak 1x maradt ki a mensim, akkor lelkileg padlon voltam es befolyasolhatta (ezt mondta a dokim).

Most viszont jol vagyok, megis kesik.


Akit oltottak tapasztalt hasonlot?


27L (pedagogus)


2021. ápr. 7. 10:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Erős szavak ezek így nulla tanítás tapasztalattal, de oke.

A gyerekek szülein én is elkeseredem, és sajnos egyre rosszabb. Csak mondom. 😅

2021. ápr. 13. 05:26
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi erős abban, hogy hülyeséget írsz. Komolyan érdekelne, hogy a pedagógus végzettséged mit jelent, mert ez Magyarországon még középiskolai szinten is szomorú!
2021. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tényleg rosszul használtad, így nincs értelme a kérdésednek. Sterilizálni (nem fertőtlenítés értelemben) azt jelenti, hogy valakit művileg meddővé vagy fogamzásképtelenné tesznek. De ilyenkor magát az embert vagy az állatot sterilizálják, szóval nincs ilyen szókapcsolat a nyelvben, hogy "sterilizálni a menstruációt".

Meddő meg lehet úgyis egy nő, hogy van menzesze, csak pl. elkötötték a petevezetékét.

A menzesz (vagyis az azt kb. két héttel megelőző peteérés) meg bármilyen betegség (szimpla nátha akár) és így oltás hatására is tolódhat, ahogy befolyásolhatja diéta, vitaminszedés vagy stressz is. Ha van rá esély, hogy teherbe estél, mert élsz szexuális életet, azért ilyenkor érdemes elszaladni egy tesztért. De a legtöbb nő életében többször is előfordul, hogy nem pontosan jön meg. Akkor van mögötte hormonális probléma és érdemes endokrinológushoz fordulni, ha nagyon össze-vissza ugrál, állandóan vérzel vagy alig párszor van menzeszed egy évben. Ha csak évente 1-2x pár nappal később jön meg, azzal nincs teendő, belefér a normálisba.

2021. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!