Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik a menstruációmmal?

Mi történik a menstruációmmal?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködésem van, és cukorbeteg vagyok.

Soha se volt rendes menstruációm, maximum tini koromban.

Összevissza jött, ment, és nem volt egyáltalán mérhető, beszámítható...

Amíg nem tudták hogy cukorbeteg vagyok, addig folyamatosan híztam és próbáltam mindent megtenni hogy ne így legyen, de egyszerűen se lefogyni nem tudtam, és súlyt tartani se. Amúgy se tudtam semmit se az ételekről, a fogyókúrákról, így mindenfele nekem szimpatikus fogyókúrába belekezdtem, de mivel annyira éheztettem magam falási rohamok törtek rám, már majdnem a mentális egészségem ment rá erre az egészre...

Akkor végre rájöttek hogy na, cukorbeteg vagyok. 2-es típusú diabéteszem van, és kaptam rá egy merckformin XR-nevű gyógyszert, amit szépen fokozatosan kellett megemelni 2000-mg ig. Először utáltam, de most már szeretem mert nem hízok, és követem a 160grammos szénhidrát diétát, amit az orvosom javasolt. Sőt, már fogytam is bár nem sokat, összesen 10-kgt. :) Én ennek nagyon örülök, már egy mérettel kisebb ruhákat is hordok, még picit feszülnek, de ez egy lépés a változás felé.

3-hónapja értékelhető menstruációm is van. Ennek nagyon örültem, 28-napos ciklusaim vannak, megjön és hát a vérzésem az még nem az igazi, nem tudom egyáltalán milyennek kéne lennie, de hol ömlik, hol csak pár csepp, de 2-hónapig olyan 4-5 napig tartott és én ezzel azért meg voltam elégedve. Most is megjött pontosan 28. Napra, viszont most már 13! napja tart! Ez a 13-nap nagyon hullámzó, pl a 4. nap azthittem elmúlt, mert semmi se volt, az 5. nap pedig mint a niagara. Aztán csördögél, de a 8. nap elmúlt, én örülök, de a 9.nap megint előbukkan. Ez így megy egészen a 12. napig, amikor még pecsételni se pecsételtem, tehát teljesen biztos voltam benne hogy na, vége végre. Ma pedig újra megjött, (avagy el se múlt) és görcsölök is.

A nőgyógyászom nem elérhető államiban, mert oltóközpontban dolgozik, a magán rendelésére nagy nehezen tudtam időpontot kérni, de 30.-àn tud csak fogadni.

Addig is, kíváncsi lennék mi a franc ez. Most ténylegesen komolyan veszem a diétát, mozgok-sportolok, vitamint is szedek, lehetséges hogy megzavarodott a szervezetem, és most kezd tisztulni, és beállni a menstruációm? Nem tudom, csak talalgatok.


Mára írta a naplóm, hogy közepes teherbeesési esélyem van, csináltam egy ovulacios tesztet, de negatív. Édesanyámnak 4-gyereke van, és a 4-terhesség alatt 6-hónapig ugyanúgy menstruált. Így azt gondoltam, lehet ovulálok. De nem, teljesen negatív a teszt. :(


Köszi a válaszokat!



2021. ápr. 11. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus pcos

Olvass utána

2021. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, nem pcos. Mindent kivizsgaltattam, minden egészséges, én csak ilyen szerencsétlen vagyok.
2021. júl. 14. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig ez valami hormon probléma, legalábbis nem normális...

Endokrinologusnal voltál vagy nőgyógyásznál?

Endohoz menj, ő ennek a területnek a szakértője

Nem tudok jobbat tanácsolni sajnos, ha folyamatos a diéta sport kombo akkor nem tudom mi egyéb segíthet

2021. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azóta hogy ezt kiírtam, 3-hónap telt el. Csináltak nekem magánban egy teljes hormonvizsgálatot, néztünk ovulaciót nőgyógyásszal, illetve természetesen voltam nála alap vizsgálaton is.

Ráadásul 3-havonta nézik a HbA1c szintemet meg a tsh-t, ezek is tökéletesek, a hormonjaim minden nagyon tökéletes, semmi elváltozás.

Nincs PCOS-em, teljesen egészséges a méhem.

Szedem már lassan 3-hónapja a terhesvitamint is, az orvosom szerint ez majd lehet beállítja a ciklust. Hát nem, csak roszabb lett, mert ebben az eltelt 3-hónapban csak 2x volt meg, teljesen más időpontokban.

De nyilván nem hagyhatom abba, mert ugyebár bármikor teherbe eshetek. Ennyi a fejlemény.

Nincs semmi bajom, és csodás orvosaim vannak amúgy.

Azóta még 15-kgt fogytam, tehát már -35 kgnál tartok.

Ez van, ilyen szenzitív a ciklusom, biztos a fejemben van a baj.

2021. júl. 15. 08:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet be fog állni így, csak idő kell. Nekem pl 3 évig kínszenvedés volt, de végül csak rendbejött. Amiket javasolt azok jók, adj időt magadnak, lehet hamarosan rendben lesz, legyél kitartó és türelmes, ha ilyen alaposan kivizsgáltak és nem találtak rendellenességet, akkor nagy baj nincs.

Lehet összefüggésben van pl a súlyoddal vagy a cukorral, de ez is csak tipp.

2021. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folyanatosan fogysz, folyamatos változásban vagy. Ha nem is biztos h ez az oka de tuti radob egy lapáttal.

Amúgy sportolsz is?

2021. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sportolok igen, olyan egy héten 4x biztosan.
2021. júl. 18. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:
A sportolás is olyan, h befolyásolja. Pl közvetlenül mensi előtt már nem sabadna oylan erősen nyomni. (Tudod vannak ezek a szakaszok, ha valaki figyeli a ciklusát akkor tudja h épp hogy áll.)
2021. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!