Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hogy választott nőgyógyászt...

Ki hogy választott nőgyógyászt, és mikor döntött a fogamzásgátlóra váltás mellet?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat is, hogy ha valaki fogamzásgátlót szed akkor akár évekbe is telhet mire utána sikerül a baba ez igaz? (olyan esetekre gondolok ahot tényleg a fogamzasgátló miatt nem lehetett évekig) Mikor döntöttetek úgy, hogy gumi helyett tablettára váltatok, közösen döntöttetek így a párotokkal?

Mi alapján választottátok ki a nőgyógyászotokat?



2021. ápr. 14. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ahhoz a dokihoz járok, akihez anyu is jár fiatalkora óta, amikor velem terhes volt, akkor is ő volt a dokija 😃☺️

Gyógyszert nem szedek..

2021. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Főkérdésre válaszolva:

Elmentem a helyi sztk-ba, az orvos rendes volt és meg is vizsgált. Amikor mondtam, hogy gyógyszert szeretnék, akkor kért egy labort és én már adtam is (tudtam, hogy kelleni fog, így előre csináltattam). Majd mondtam neki, hogy tartok egy picit, mert nagymamámnak volt stroke-ja anyai ágon.

Ekkor adott egy papírt, ami arról szólt, hogy a háziorvost felkéri, hogy utaljon be engem hematológiára trombózis tesztre. És mondta, hogy addig nem ír fel gyógyszert, amíg nem derül ki, hogy van-e trombózis hajlamom.

Itt, és ekkor tudtam, hogy jó orvosnál járok.

A hematológiára 1 hónap múlva kaptam időpontot és még egy hónap volt, míg megjött az eredmény (ez tényleg lassú folyamat).

Ezután napi szinten többször, 2 héten át csengettem a rendelőt időpontért, de nem vették fel. Alapból nehéz időpontot találni hozzájuk és ezeregyszer kell hívni, de eddig legalább biztos pont volt, hogyha bementem az sztk-ra és személyesen kértem időpontot, de msot nem lehetett a vírus miatt.


Ekkor elmentem egy másik orvoshoz, akihez hamarabb lett időpontom, teljesen más kórházba. Első perctől fogva szimpatikus volt, de mikor meglátta a lapomon, hogy az előző orvos milyen gyógyszert írt volna fel nekem (előző orvos lábjegyzetnek beírta magának valamelyik gyógyszer nevét) akkor kiakadt, hogy egy ilyen kis nőnek hogy akarnak ennyi hormont adni (viccesen hozzátette, hogy nem vagyok egy Tarth of Brienne a Trónok Harcából :D, ami igaz is, 150 centi 40 kiló vagyok). Szóval nála itt épült egy hatalmasat a bizalmam, mert tényleg kis hormontartalmút írt fel nekem, nem úgy mint az előző amit akart volna adni.

Mindig is amikor hívtam felvette és kedvesen válaszolt a kérdéseimre. Szóval nekem viszonylag könnyű dolgom volt nőgyógyász tekintetében.


"Hallottam már olyat is, hogy ha valaki fogamzásgátlót szed akkor akár évekbe is telhet mire utána sikerül a baba ez igaz?"

Van akinek igen, van akinek nem. Általánosságban miután leteszik a gyógyszert 1-2 vérzést érdemes kivárni, míg elkezdődik a valódi babaprojekt, de én még nem hallottam olyant (vagyis személyesen, itt a neten nyilván mindenféle sztori van), hogy a gyógyszer miatt nem sikerült volna.


"Mikor döntöttetek úgy, hogy gumi helyett tablettára váltatok, közösen döntöttetek így a párotokkal?"

Én a menstruációs fájdalmaim miatt kezdtem gyógyszert szedni és be is vált. Mielőtt valaki kötekedne: mindenféle kivizsgáláson voltam, semmi se indokolja, hogy miért ennyire fájdalmasak a mensijeim. Minden esetre a gyógyszer miatt már csak placebo napokon vannak fájdalmaim, míg előtte pms, mensi és ovulációkor ki se tudtam kelni az ágyból. A döntés csakis az enyém volt, de a párom is bíztatott, hogy hátha ezzel megoldódna a probléma. És hát ezzel jött az is, hogy gumi nélkül szexeljünk, ami amúgy nekem is jobb. Mi akkor már 2 éve voltunk együtt, tehát nem féltünk váltani.

2021. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy választottam, hogy felmentem foglaljorvos.hu-ra és ott elég sok nőgyógyász fel van sorolva értékelésekkel és van a dokiról kép is, nekem megmondom az őszintét, a kép alapján lett szimpatikus a doktornő, a vélemények pedig alátámasztották ezt a megérzésemet és mikor elmentem hozzá, be is igazolódott, mert tündér egy nő.

A fogamzásgátlótól én sokáig tartottam, de rá kellett jönnöm, hogy ez a legbiztonságosabb. Megmondom az őszintét, nem közös döntés volt, én döntöttem így, de a barátom megért és támogat szerencsére :) Egy éve voltunk már együtt mikor elkezdtem szedni, hamarabb nem voltam hajlandó.

2021. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez az oldal nagyon jó dolog lehet, sajnos csak Budapesten működik :/
2021. ápr. 14. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

Alapjáraton én is vidéki vagyok, ott sajnos tényleg nem működik a dolog. Viszont jópár orvosról van Google vélemény, azokra is lehet esetleg alapozni, például az “otthoni” nőgyógyászomat kb hasonló mód találtam meg mint a pestit, volt magán oldala és voltak róla Google vélemények, sőt talán itt gyakorin is voltak róla kérdések és pozitív vélemények :D

2021. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek nőt vagy férfit érdemesebb keresni? (eléggé szégyenlős vagyok, de családba mindenki azt hajtogatja folyamatosan, hogy csak férfi)

2021. ápr. 14. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Igazándiból hasonlóan érzek a dolog iránt, én ezért is vagyok nőnél, valahogy jobban el tudok lazulni :)

De egyébként a férfiak se gázak egyáltalán, ők csakis betegként tekintenek rád értelemszerűen. Nekem is ezt szokták mondogatni, hogy csak férfi, már csak azért is mert elvileg valamivel "lazábbak", mint a nők, ők sokkal szigorúbbak a páciensekkel.

Szerintem ez csak egy buta általánosítás, mert én már találkoztam a fordítottjával is, nagyon szigorú és mogorva férfivel és nagyon kedves és rendes nővel.

2021. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!