Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mikor lehet leghamarabb visszaállni rá?

Figyelt kérdés

Jelenleg fogamzásgátlóval védekezünk a párommal, de egyébként is nagyon sok pozitív hatása van. Emiatt ragaszkodok hozzá.


Ugyanakkor a közeljövőben lesz egy műtétem, ahol a lábadozás viszonylag sok időt fog felvenni. Emiatt lehet jobb lenne abbahagynom a gyógyszert, mert nem biztos, hogy be fogom tudni venni, és lenyelni.


Tudom, hogy abbahagyás után összezavarodik a ciklus, emiatt feltételezem nem jó ha az első "normális" menstruációnál elkezdjük újra szedni.

Valaki esetleg tudja, hogy leghamarabb mikor lehet visszaállni rá?



2021. jan. 21. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónap
2021. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen műtét, amitől nem tudsz egy apró tablettát bevenni? Ez nem egy giga méretű multivitamin, ha meg annyira rosszul leszel lábadozás alatt, akkor a szex hónapokig nem fog eszedbe sem jutni.

Ha leállsz a fogamzásgátlóval hónapokig lehet össze-vissza ciklusod, de lehet semmi sem fog változni.

2021. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es:

Állkapocs műtét. Valószínűleg a pépes ételeket is nagyon nehezen fogom tudni lenyelni, így a gyógyszer hiába kicsi, nem biztos, hogy be tudom venni. Főleg mivel össze lesz kötözve a fejem első nap - ha minden igaz.

Egyébként pedig nem a szex miatt akarom, nyilván nem az a szándékom műtét után. Mint írtam, szeretem a fogamzásgátló hatásait, ezért akarok majd mindenképp visszatérni rá.

2021. jan. 21. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok Szedd végig a levelet, aztán meglátod mi lesz. Nem tudod kiszámolni, hogy hogy fog a letétel hatni rád.
2021. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg ezidő alatt irathatnal fel magadnak hüvelygyűrűt, ami olyan, mintha abba se hagytad volna a tablettát, simán “átugorhatsz” egyikről a másikra. A műtét alatt lehet ez sem lehet fent, de amugy meg annyi hogy felhelyezed a hüvelyedbe és 3 hétig folyamatosan ott van, nem kell kivenni vagy naponta foglalkozni vele.

Persze nem baj ha neha kihagysz egy honapot a fogamzasgaloval hogy tisztuljon a szervezeted, de ennek is erdemes utananezned.

2021. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Én a gyűrűt nem javaslom.

Inkább tabizz tovább egy pár hónap után

2021. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mursi ***** válasza:
leghamarabb az abbahagyás előtt pontosan 1 hónappal lehet visszaállni, csak jól végig kell gondolni...
2021. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!