Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszabb ciklus, közti vérzés...

Hosszabb ciklus, közti vérzés oka? Stresszen és fogyáson kívül? Otthon ezzel nyaggatnak

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve tart a probléma, nőgyógyász semmi értelmeset nem tudott mondani, semmi laborral nem vizsgált meg.

Alapból 165cm 51kg voltam gimiben, amikor edzettem valamennyit, akkor max 53. Most lefogytam az izmom, de egyébként ugyanolyan méret vagyok, viszont 48-49kg. Eszek rendesen, van étvágyam. A családom mégis állandóan azzal nyaggat, hogy de sovány vagyok (ruhaméreteim is ugyanazok, tényleg az izom hiánya miatt kevesebb kiló, mellem is max fél kosárral kisebb, de ugye cikluson belül is változik). És már nagyon idegesít, már tápszerekkel akarnak tömni.


Szerintük fél éve fogytam le, valójában kb igen, azóta vagyok 50 alatt, de nem fogytam egyszerre drasztikusan, meg eszek mindent, változatosan, nincsenek evészavaraim, az 53kg 4 év alatt ment le fokozatosan ennyire. És a ciklus rendszertelensége meg a problémák sem kapcsolódnak ehhez, most valóban stresszes vagyok nagyon, de másfél éve is fennállt a probléma, akkor pedig nem voltam az. Kb akkor kezdődött a kapcsolatom, ami most a végét járja, de akkor még érzelmileg is rendben voltam. Szóval tényleg nem hiszem, hogy ezek az okok, mert lehetnének, de minden ilyen "ok" volt negatív meg pozitív is (stresszes időszak-nyugodt időszak, érzelmi biztonság-szerelmi bánat) és nem lett jobb a ciklusom.


Mi segítene a ciklusomon? Gynex cseppek semmit sem ér, szerintem placebo.

És hogyan bírhatnám rá a szüleimet, hogy ne nyaggassabak folyton? Eszek rendesen, mozogni keveset mozgok, de igyekszem. Nagyon megvisel az egyetemi online oktatás. Nagy az alvásigényem (8-9 óra), de szerintem ez a stressz és kimerültség miatt van. Vitaminokat szoktam szedni (C,D, néha Mg, multi).

Tudom, összetett probléma, nem biztos, hogy jó kategória.


Minden segítséget és tanácsot hálásan fogadok!



2021. ápr. 15. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a súlyod nem befolyásolja, mert nagyon vékony vagy. Az egészséges hormonháztartás alapvető kelléke a testen lévő megfelelő zsírréteg, de ha kételkedsz kérj beutalót endokrinológushoz a háziorvosodtól, illetve ő is tud kérni vérképet vassal, a vashiány is probléma lehet.
2021. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hemoglobinszintem az alacsony határán van asszem még egy másfél éves vérkép alapján.


Igen, akartam rendes kivizsgálást, de covid miatt még az is csoda volt, hogy ősszel eljutottam a nőgyógyászhoz. Ismerősöm se jut el komolyabb problémával sehova.


Azért köszönöm neked a választ.

2021. ápr. 15. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor minimum csináltass újra vérképet, a vérszegénység pont elég ok. Elég egy telefon a háziorvosodhoz.
2021. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!