Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudhatom hogy nem-e...

Honnan tudhatom hogy nem-e vagyok cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Mostanában sűrűn előjön a hüvelygombám, és olvastam, hogy cukorbetegségtől is lehet. A családunkban amúgy is vannak cukorbetegek. :S
2010. aug. 21. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
terheléses cukorvizsgálatra kérj beutalót a háziorvostól.
2010. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Némelyik gyógyszertárban is meg lehet már méretni a cukrot.
2010. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És 17 évesen nem lenne korai? :S
2010. aug. 21. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség jele kiszáradt száj, sok pisilés, szájszárazság, lábviszketés, stb. Vannak olyan gyógyszertárak, ahol mérik a cukorszintet. Méresd meg.
2010. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

lehet patikában is méretni, de ahhoz tudnod kell azt, hogy hogyan érdemes méretned, úgyhogy a legegyszerűbb, ha elmész a háziorvoshoz.

ha a családban van cukorbeteg, esetleg mérhetsz úgy is. ez nem a diagnózis felállításának az alapja, hanem egy szigorúan vett érték:

- éhgyomorra 3,5-5,5 között

- étkezés után másfél órával mérve 7-ig egészséges.


de inkább menj dokihoz. igen, sok nőnél úgy derül ki a diabétesz, hogy nem akar megszűnni a gombás fertőzése.

2010. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző voltam.


a cukorbetegségnek nincs köze az életkorhoz (a betegség lefolyásának inkább, bár vannak 6 éves "öregkori" vagy 2-es típusú cukorbetegek is...)

2010. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a cukorbetegség nincs korhoz kötve. De csak a gyakran visszatérő gombásodás nem jele ennek.
2010. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány évesen korai.


A barátom anyjának van ilyen kis szerkezete, amivel otthon lehet mérni a cukrot, az olyan, hogy bele kell rakni egy mini tűt, és egy kis lapot, aztán tűvel megszúrni a saját ujjad, és egy csepp vért rátenni kis lapocskára, aztán az digitálisan mutat egy számot.


De úgy ha nem az ujjhegyedet szúrod meg a tűvel, hanem oldalt, akkor nem is lehet érezni, mert annyira vékony a tű.


Én előszőr paráztam tőle, de végülis nem fájt egyáltalán :)


Azt nem tudom hol lehet kapni ilyen vércukor szint mérő gépet, talán gyógyszertárban, vagy valami gyógykellékes mittomén milyen boltban :)


Viszont hasznos. Otthon méregethetitek egymást vele, csak mindig cserélni kell a tűt meg a lapot benne :)

2010. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy barátom, aki 9 évesen lett cukorbeteg.
2010. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Osztálytársam 2 éves korától cukorbeteg. (Most 15)
2010. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!