Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen és miért voltatok...

Hány évesen és miért voltatok először nőgyógyásznál, mit csinált veletek?

Figyelt kérdés

A közeljövőben fogok először menni, 19 éves vagyok. Kissé félek tőle, de muszáj, mert menstruációs problémáim vannak. Fogalmam sincs mitől.

Az frusztrál kissé, hogy anya is oda jár, ahhoz a nőgyógyászhoz és nem szeretném, ha neki pletykálni (pl nem tudom szőrösen kell-e menni vagy szőrtelenül (nekem elég buja tud lenni, ezért leszedném, de a doki 60 körüli, lehet megszólna érte)) +ugye, hogy nem élek nemi életet, de ennek ellenére van egy belső sebem, amit 14 évesen okoztam magamnak a körmömmel és nem gyógyult be. Illetve jellemző rám, hogy elég csapongóan, sokat beszélek, ha izgulok, meg nevetgélek, morbid, szarkasztikus humorom van, megjegyzéseket, fura kérdéseket teszek fel, hogy nyugtassam magam és nem tudom erről anya fog-e valami visszaélést kapni, hogy "Jó kliens vagyok-e".

Nem szeretném, hogy panaszkodjanak rám, de bármennyire is komoly akarok lenni, mindig előjön belőlem ez. 😑 A doki elvileg jófej, közvetlen, viccelődős, anya szerint bírni fogom, meg van zene és illatgyertya a rendelőben, meg sok mindent látott már, tapasztalt, jó szakember, szóval mindenképp hozzá mennék inkább, mint valakihez, akiről semmit nem tudunk, de tartok tőle, hogy mi lesz.

Meg mi van, ha megkérdezi szűz vagyok-e, azt mondom igen, de látja, hogy nincs meg már a hártyám? Megkérdezi, hogy "na akkor mitől szakadt ki?"? 19 éves kamasz vagyok, legalább 7 éve buzognak a hormonjaim, épp elég kínos, hogy még nem feküdtem le senkivel, de alul szerintem úgy nézhet ki a hüvelyem, mint aki mégis. Ilyennel ugye találkozott már a praxisában?



2021. ápr. 21. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szűzként(!)22 évesen voltam, mert muszáj volt. (Lelet miatt) Kellemesen csalódtam, mert jófej volt az orvosom. 😊
2021. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És téged hüvelyben vagy végbélen keresztül vizsgált, ha csinált valamit?

Én itt azt olvasom, hogy szűz lányoknak végbélen van vizsgálat, de én attól félek, ott sokkal szűkebb vagyok, jobban fájna, így inkább nyúljon fel szerintem hüvelyen, ha már muszáj, szerintem.

De amúgy ezt meg lehet neki mondani? Mármint, hogy "jár már ott az ujjam, meg nagyobb tampon is, nem hinném, hogy a vizsgálat annyira fájna"?

2021. ápr. 21. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
24 évesen voltam először. Én is szűz voltam. Simán megvizsgált hüvelyen keresztül. Nem volt a legkellemesebb, de nem fájt. Pikk-pakk kész volt.
2021. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Vibrátort használtál már? Egy annál vékonyabb szerkentyű a hüvelyi ultrahang, egyáltalán nem kellemetlen, én nem is nyomja fel nagyon, ha ezzel segítettem :) És nem is biztos hogy megkérdezi hogy szűz vagy e még, mivel nem nyomja fel annyira hogy átszakítsa a hártyát esetleg szerintem, ha még megvan. Ettől függetlenül ha így vizsgál, ne ijedj meg, ha nem lennél szűz akkor is várható utána egy kis vérzés, ez nem azt fogja jelenteni hogy az ultrahang vette el a szüzességed :D Hosszított felsőben menj, úgy kevésbé kellemetlen, illetve vigyél magaddal tisztasági betétet pont emiatt ha véreznél picit.
2021. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Ja igen, amit elfelejtettem leírni, az orvosokat orvosi titoktartás kötelezi, én is egy nőgyógyászhoz járok anyukámmal, de nem beszél senkinek semmit, főleg nem a problémáidról. Tehát ne izgulj, ő nem fog semmit mondani, annyian megfordulnak nála, annyi "hülye" kérdéssel, hidd el nem vagy egyedül ezzel. A másik meg hogy azért mert saját magadat kielégíted, nem hiszem h úgy nézel ki alul mint aki már nem szűz, ne izgulj emiatt se :D
2021. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jaj, hát, dugtam már fel dolgokat, próbáltam vibrit is, de túl vastag volt, úgyhogy nem ment be rendesen. Szóval gondolom nem lehet bennem még harangozni, de arra tisztán emlékszem, hogy általános iskolás voltam, mikor ilyen tippeket nézegettem és mindenféle nagy nedvesség nélkül magamba szuszakoltam egy répát és, hogy utána eléggé véreztem 1-2 napig. Aztán, hogy következőre könnyebb dolgom volt ugyanazzal a mérettel, úgyhogy valószínű kiszakadt a hártya.

Persze tudom, az UH meg ilyesmi nem veszi el a szüzességem, nem aggódok ilyesmi miatt, inkább mondom, azon aggódok, hogy nem ilyen "átlagos szűz lány" módon nézhetek ki alul és anyámnak azt mondja-e, hogy hazudós/össze-vissza beszélős vagyok.

Még valami... Ha ciklusbeállításra fogamzásgátlót írna fel, azt érdemes szedni? Én úgy vagyok vele, hogy nem bánnám, ha kb bármi, de rendbehozna + ezzel, ha esetleg nyáron/egyetemen lenne valami, már legalább a terhességtől védve vagyok, anya szerint viszont felesleges lenne így és nem gondolja amúgy, hogy fel fog írni. Ti mit gondoltok erről?

2021. ápr. 21. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Igen szoktak felírni erre az esetre gyógyszert, ha ezt teszi akkor természetesen én szedném :) Viszont azért a nyári egyetemi szezonnal vigyáznék, hiába gyógyszereznék, egy éjszakás kalandokra nem engedném hogy gumi nélkül legyen bármi, a fertőzésveszély miatt, érted ki tudja ha minden nap más lánnyal habzsolja az életet az illető pl? Ennyi miatt nem mernék, de egyébként igen véd a gyógyszer, én 5 évig szedtem :)
2021. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Persze, én se úgy gondoltam, hogy "jaj, beveszem a gyógyszert... hupsz, letelt az 1 hónap, megyek is gyorsan, lefekszem valakivel" csak kinézem magamból, hogy gólyatáborban kissé illumináltan vagy majd koliban, távol otthonról kevésbé leszek visszafogott, mint itthon.

Alapvetően az ilyen romantikus kapcsolatok híve vagyok, de majdnem lefeküdtem egyszer valakivel, akivel nem jártam, csak aztán összevesztünk, így nem került rá sor. Szóval ez alapján is úgy látom, hogy benne van a pakliban egy ilyen "bekattanás", hogy elegem van, hogy szűz vagyok és csak úgy lefekszem valakivel (amit aztán vagy megbánok, vagy nem)

De persze óvszert terveznék használni, magammal hordani (amúgy van is nekem, ugye az előző "majdnem megtörtént" srác okán), csak mégis valahol megnyugtató lenne, hogy, ha kiszakad/nem emlékszem használt-e a srác, hogy van ott egy 2. védvonal.

2021. ápr. 21. 14:54
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként nem ciki, nekem rengeteg lehetőségem lett volna előtte lefeküdni bárkivel, én 19 évesen vesztettem el a szüzességem, azóta ő már a férjem akivel megtörtént :) én az az eset vagyok, hogy megérte várni az igazira, és tudtam hogy kinek adom oda magam :) Sőt, szerintem menő, hogy nem 14 évesen a sok kis "k*rva" után mész, azok több f*szt fognak mint kilincset... nem ciki kilógni a sorból egy ilyen dologgal :)
2021. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 11 lehettem, fertőzés miatt. Felfeküdtem az ágyra, széttettem a lábam, vett mintát, aztán hello. Nem akarlak megijeszteni, mert szerintem ez egy egyéni eset, de nekem nagyon megsértett ott valamit, mert kb 2 napig szörnyen fájt utána a pisilés. De mondom, ez közel sem mindenkievl történik meg.
2021. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!