Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős menstruációt...

Nagyon erős menstruációt lehet valahogy csökkenteni?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok. Világ életemben erős volt a menstruációm. 8-9-10 nap. Az első 5-6 napban szinte félóránként, óránként cseréltem a legnagyobb betétet.

Manapság viszont még erősebb.. Már nappal is éjszakai betétet használok, és a 2.-4. nap között szinte ki sem szeretek mozdulni..

Fogamzásgátlót már nem fogok szedni, fiatalabb koromban is erős mellékhatásai voltak, valamint az abbahagyása után 1.5 évig tartott, mire helyrejött a ciklusom.


Valami egyéb gyógyszer van a vérzés csökkentésére? 5-6 napban kiegyeznék..


Minden évben járok rákszűrésre, sosem tartotta a doki ezt problémának. Viszont nekem az.. Egyre jobban.


2021. ápr. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A citromlé ha megiszod jó. Limonádé formájában is lehet, a lényeg hogy igazi citrom legyen. Vagy C-vitamin.

De keress egy jó nőgyógyászt beszélj vele erről hogy mit ajánlana.

Van akinek alapból kevés, van akinek alapból sok van, de egy szakember hátha tudna valami jobbat tanácsolni mint én a kis házi praktikákat😅

2021. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy minden rendben? Nekem erős vérzésnél kiderült hogy miómám van.
2021. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

12 éves koromtól ilyen... Minden orvos szerint normális. Már szültem is.


Anyukám főnökének is ilyen volt klimaxig.. Nem tudtak semmit segíteni az orvosok neki. De hátha azóta fejlődött az orvostudomány...

2021. ápr. 22. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Mirena, fogamzásgátló injekció. De elég rizikós, hogy rosszabb mellékhatásokat okoznak, mint amennyi a hozadéka. (Előbbit próbáltam, nagyon nem vált be)


Amit leírsz, valóban soknak tűnik.

Én menstruációs kelyhet hasznalok. Több alkalommal kiszamoltam vele, hogy mennyit vérzek és kb.2 dl lett. Állítólag a normális mennyiség határa 0,8 dl. A tiéd még erősebbnek tűnik. Valamit tényleg kene kezdeni vele. (Nekem annyi van, hogy vérszegény vagyok. )

2021. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és ugy tudom, hogy a korral ez fokozódik. Mármint rövidülnek a ciklusok, érődősök a vérzés
2021. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Málnalevél tea :) Erősíti a méhfalat, gyengíti a görcsöket, és másban is sokat segít ♥
2021. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!