Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem este vettem be a...

Ha nem este vettem be a gyógyszert, ahogy lehetőleg kellett volna, akkor hatástalan?

Figyelt kérdés
Felfázásra kaptam Fosfomycin Exeltis, ami egy tasak és egyben kell bevenni, viszont csak azután olvastam el a tájékoztatót, miután bevettem, hogy lehetőleg este kell lefekvés előtt. Lehet emiatt nem hatásos, ha nem este vettem be?

2021. ápr. 22. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tud hatni, ha sokáig marad a hólyagban. Ha utána nem pisiltél 6-8 óráig, akkor hathatott.
2021. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos pisiltem. :(
2021. ápr. 22. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lenyűgöző, hogy van még, aki nem olvas el egy betegtájékoztatót antibiotikum előtt...

Nem is az a fő probléma, hogy lehet hogy nem hat, hanem hogy felhígítottad magadban a koncentrációt, így teret adsz a baktériumoknak, hogy ellenállóságot fejlesszenek a méreg ellen. Ha kellően nagy dózisban kapják meg a mérget, azzal kiirtod őket. Ha csak kis mennyiségben kapják, lehet hogy egy részüket kiirtja, de a többinek meg lehetőséget adsz, hogy rezisztenciát fejlesszenek rá.

Ezzel két probléma van. Egyrészt, hogy egy átmeneti enyhülés után kiújulhat a fertőzés. Másrészt ez a második fertőzés lehet jóval agresszívabb is és lehet, hogy nem fog már reagálni ugyanarra az antibiotikumra, így kezdhetsz egy másikat. Márpedig minden egyes antibiotikum (különösen a 3+ napig szedendők) a bél- + hüvelyflóra megtizedelésével az immunrendszert is gyengítik.

2021. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!