Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ahogy beszedtem a fogamzásgátl...

Ivett Eszter kérdése:

Ahogy beszedtem a fogamzásgátlót, elkezdett menni a hasam. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok.

Most először szedek fogamzásgátlót, és délelőtt megjött, azonnal bevettem a gyógyszert, ahogy az orvos mondta.

Ezután felültem buszra (volt légkondi) és nagyon rosszul lettem, mert szédültem, görcsöltem, hánynom kellett.

Az út minősége nem volt a legjobb, eléggé dobálta a buszt, de én nem vagyok az a buszon rosszul levő típus, ezért is furcsállom ezt.

Ahogy leszálltam, kicsit jobb lett, ahogy elkezdtem mozogni. Hazaértem és "megtámadtam a WC-t". Azóta is járok, félóránként.

Olvastam a gyógyszer betegtájékoztatójában, hogy hasmenés és hányás esetén kifogásolható lesz a tabletta hatékonysága, ami engem nem zavar, mert az első két héten vagy egy hónapban (majd eldöntöm még) kiegészítő fogamzásgátlót fogunk használni.


Igazából a legfontosabb kérdésem az lenne, hogy a gyógyszer válthatta ki ezt a rosszullétet?

Ez normális?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. aug. 1. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a gyógyszertől van. Szerintem csak véletlen egybeesés.

És mostantól inkább este vedd be a gyógyszert.

Ha van barátod akkor azért méd használjatok gumit is mert mivel hasmenésed volt nem volt ideje felszívódni a gyógyszernek.

2017. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most meg olyan, mintha elmúlt volna a vérzésem, kb. 30 perce alig-alig van egy-két csepp, és nekem az első napokban nagyon erősen van meg.. :(
2017. aug. 1. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális, bekavarnak a hormonok. Én pl hánytam, rosszul voltam az első három napban, ahogy elkezdtem szedni. Neked lehet, hogy hasmenést okozott. Aztán lehet, hogy semmi köze hozzá.

A fogamzásgátlótól egyre kevesebb lesz a vérzésed, ettől ne ijedj meg.

2017. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 1. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!