Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pontosan milyen betegség a PCOS?

Pontosan milyen betegség a PCOS?

Figyelt kérdés
Sokatoktól olvastam már, hogy ez a problémátok, de nem sokat tudok róla, hogy mi is ez. Nekem is van pár nőgyógyászati gondom, ezért is érdekel.

2021. ápr. 28. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Google... webbeteg
2021. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Policisztás petefészek szindróma. Nekem ez van. Minden hónapban tele vagyok kis cisztákkal, amik "elmúlnak". Akkor van baj, ha nagyra nőnek. A menstruáció számomra fájdalmasabb. Az orvos tanácsolja a helyes táplálkozást (cukor és liszt csökkentést). Ajánlotta a fogamzásgátlót is, bár én nem szedek.
2021. ápr. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 🙂
2021. ápr. 29. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Összetett anyagcsere zavar áll a háttérben. Gyakran együtt jár ingadozó inzulin szinttel, hirtelen inzulin emelkedéssel. Az emelkedett inzulin androgén termelésre serkenti a szervezetet, emiatt alakul ki pl. a férfias jellegű szőrösödés és elhízás, marad el a peteérés és lesz ciszta az éretlen tüszőkből. Öngerjesztő folyamat, minél tovább kezeletlen, annál jobban elhatalmasodik. A fogamzásgátló nem megoldás rá, az egy egyszerű és gyors módszer a tünetek elfedésére, ami hosszú távon többet árt, mint használ. Életmódváltás segít. Normál BMI elérésével (ha van túlsúly) javulhat a helyzet. Én az időszakos böjtre és a gyors felszívódású ch kerülésére esküszöm. Neten sok infó van erről. Ez egy tipikusan olyan betegség, ami energia befektetés és néhány lemondás nélkül jobb nem lesz, csak rosszabb. Sok sikert!
2021. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 29. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!