Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek Chlamydiás, ha csak...

Lehetek Chlamydiás, ha csak egyetlen partnerem volt eddig?

Figyelt kérdés
Pontosítok. 12 éve vagyok a férjemmel, gimi óta, neki is én voltam az első minden téren. Tudom, hogy a Chlamydia szexuális úton terjed, és hogy így nézve elég alacsony az esély rá, hogy ez a bajom. Viszont a doki szerint ettől még lehet, és olvasni is olvastam valahol, hogy bár ritkább, de elkapható máshogyan is, akárcsak a HPV. Segítenének, hogy ez igaz-e? Ettől függetlenül elmegyek szűrésre, amint tudok, csak megnyugtatásképp kérdezem, hogy mennyi esélyem van erre.

2021. máj. 8. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
A fent leírt esetben ha chlamydiád van, akkor valaki félrelépett. Ha nem te, akkor ő.
2021. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyikünk sem lépett félre.

Akkor nem szexuális úton esélytelen elkapni? A dokinak is elmondtam, mi a helyzet, és szerinte így is el kellene mennem a szűrésre.

2021. máj. 8. 23:46
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha az vagy, akkor valaki félre lépett.
2021. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bakteriális fertőzés. Elkaphattad máshogy is
2021. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hmm. Erre én is kíváncsi lennék. Ugyanez a helyzet nálunk.

Vannak mostanában fertőzéses tünetek, amiből az egyik szinte 100%, hogy gomba és lehet, hogy baktérium is (amik ugye nem csak szexuális úton terjednek) De gondoltam már rá, hogy érdemes lenne-e egy komplexebb kivizsgálás is. Illetve az is érdekes, hogy mi a helyzet ilyenkor a HPV-vel. Vajon védve vagyunk? Vagy ilyenkor is érdemes az oltást megkapni? Akár 30 fekett is?

2021. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy több típusa is van, de elsősorban most csak a trachomatis itt a kérdéses. Próbáltam azóta is kutatni a témában, de elég önellentmondásos az egész, van, ahol állítják, hogy csak szexuális úton terjed, máshol meg azt, hogy az csak a legjelentősebb kockázat, de nem az egyetlen... Persze sok olyat is olvastam, ahol írták, hogy már 8-10 éve monogám kapcsolatban élnek, mégis kimutatták náluk. De ott a hosszú tünetmentes időszakot furcsállták, valószínűleg nem elsők voltak egymásnak. Na de tényleg mi van, ha más sosem volt?

5-ös válaszoló: Akkor nálatok is ugyanez a helyzet? Lehet amúgy tényleg érdemes lenne egy teljeskörű kivizsgálás ilyen téren. HPV-t nekem néztek pár hónapja (negatív lett mindegyik fajtára), akkor ugyanúgy elmondtam az akkori orvosnak, hogy mi a helyzet, és hogy nem hinném, hogy ez a gond. Ő akkor azt mondta, hogy ritka esetben, de el lehet kapni nem szexuális úton is. Szóval elvileg érdemes beadatni az oltást, akár 30 felett is, de fene tudja... lehet az esély, hogy elkapjuk így, csak a százalék töredéke. Remélem, a Chlamydiának is kb. ugyanilyen jó aránya van...

2021. máj. 13. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem gombás tüneteim vannak. Csak az a probléma, hogy már régóta szenvedek vele. Az orvos meg mindig csak szemrevételezés után felír valamit, így lényegében találomra... Ezért gondoltam rá, hogy kéne már valami komolyabb kivizsgálás.


Szerintem ha nagyon olyan tüneteid vannak és az orvos is azt mondja, hogy nem kizárt így is elkapnod, akkor kezeljen, vagy előbb vizsgáljon ki chlamidiara. Mit mondott neked, most mi a teendő?

2021. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor kéne neked egy átfogóbb tenyésztést csinálni szerintem, lehet akár Candida is, az is szép gyulladásokat tud csinálni. Az orvosok imádnak találomra felírogatni ezt-azt, holott ezzel nagyobb kárt csinálnak néha, mint hasznot. Lehet épp csak táplálod a bacit vagy gombát. Megnyugtatásképp pedig emellett vehetnének mintát STD betegségekre, maximum megnyugszol egy jó időre.

Hát én elmentem most egy másik dokihoz, neki csak annyit mondtam, hogy szeretném ezeket is megnézetni, pl. Chlamydia, ennyi igazából. Pár hét múlva lesz eredmény, hát kíváncsi vagyok nagyon. Ha bármi is pozitív, akkor kimondhatjuk, hogy nem csak szexuális úton terjednek, én meg jó nagy szerencsétlen vagyok, hogy így is kifogtam. :)

2021. máj. 14. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg jó lenne egy alaposabb vizsgálat. Én is megyek (újra) másik orvoshoz. Akinél most legutóbb voltam, konkrétan felváltva hibáztatott engem, hogy nem gyógyulok meg és közben tagadta, hogy lennének tüneteim... :(
2021. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2022. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!