Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombából, hogy tudnék...

Hüvelygombából, hogy tudnék végleg kigyógyulni? Reménytelennek érzem magam...

Figyelt kérdés
Sajnos hanyagságom miatt évekig volt jelem ez nekem és nem mertem el menni vele orvoshoz, de mára már voltam 2 nőgyógyásznál és egyiknél se tapasztaltam javulást. Se a krém se a hüvelykúp nem hatott. Eléggé viszket néha a hüvelyem, kipirul és egyik oldalt hámlik csak ilyen fehér pelyhekben. És ez a kellemetlen büdös krém állagú folyás van jelen régóta, ami betéten sárga foltot hagy, volt hogy az a kis vékony betét sem volt elég, mert mikor hirtelen felálltam a buszon ülésről éreztem mintha bepisiltem volna de tudom, hogy az a folyást volt. Ez zavar néha, hogy pisilés után bárhol vagyok direkt ellenőrzöm, hogy végeztem teljesen és ugye megtörlöm, visszaveszem a bugyit, nadrágot majd teszek pár lépést és egyből érzem, hogy folyik a folyás. Ez régebben nem volt csak mostanában, hogy pisilés után is érzem egyből. Így muszáj sokszor cserélnem mert egy ilyen erősebb folyástól szétázik egy betét...Nincs partnerem, sosem szexeltem még, így nem értem miért kaptam el és miért tart ilyen sokáig nekem ez. Kis folyása mindenkinek van ez igaz de nem ennyi és ez nem normális. Már kezdem feladni a reményt, a teljes gyógyulásra. Rendesen követtem a gyógyszer utasításait de semmi változást nem tapasztaltam pedig mindkettő doki ugyanazt írta: a hüvely heveny gyulladása, gombás fertőzés. Szeretnék már kapcsolatba bele kezdeni de ezzel a kellemetlenséggel ami régóta kísért sosem leszek igazán magabiztos és ez hátrány sajnos tudom főleg szex terén ha oda jut a sor (leszbikusként amúgy). Utálom, hogy betétet kell hordanom, régen egész nap kibírta a bugyim egy két csöppel ma meg pisi után fél perc és mintha szétázott volna ott...Amúgy kenetet egyik sem vett talán mert szűz vagyok azért nem de mindkettő ugyanazt mondta akkor más nem lehet igaz? Minden tanácsot elfogadok, aki hasonló cipőben van is jól esne ha írna. Szeretnék végre normálisan élni ilyen kellemetlenség nélkül. 24l.

2021. máj. 9. 03:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Abból, amennyit írsz és ahogy leírod, az jön le, hogy ez a világ legnagyobb problémája, pedig egy nagyon gyakori jelenség, ami bárkivel előfordulhat.


2. A klasszikus orvoslás nem túl jó a krónikus, életmódbeli problémák megoldásában, sajnos ezt neked kell kitapasztalnod.


3. A következő intézkedéseket foganatosítsd legalább átmenetileg:

a) vastag, pamut bugyi, lehetőleg nem tanga

b) szőr meghagyása (bírd ki!)


4. Veszel tejsavas, prebiotikumos, probiotikumos, laktózos készítményt és azzal irrigálod.


5. Pamut farmert hordasz, semmiképpen fóliasátor jellegű műszálas nadrágokat


6. A hüvelyed, ha meg kell mosnod éppen, csak nagyon óvatosan, kívülről mosod le híg szappannal vagy tüsfürdővel, úgy, hogy az a hüvelyed savas közegét minél kevésbé oldja fel, marja ki.


Azt hiszed, hogy a megoldás most az erőteljes tisztálkodás, pedig igazából pont az lenne a cél, hogy a hüvelyed felborult, savanyú közegét és vele együtt a nemes és önvédő bakteriális flóráját visszaállítsd.

2021. máj. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenkepp keress fel masik nogyogyaszt, es vetess kenetet. Ez igy nem lesz jo, komoly bajod lehet, ha nem kezeled ezt.
2021. máj. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!