Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet attól komolyabb bajom,...

Lehet attól komolyabb bajom, ha nem hagyom abba a fogamzásgátló szedését a 28.szem után?

Figyelt kérdés

Hiszen ez amúgy sem a "rendes" menstruáció. Olvastam egy cikket erről, hogy külföldön egy nő folyamatosan fogamzásgatlót szed és, ezért nem menstruál ugye. Nem tudom mennyire lehet ez igaz, de érdekelne kinek mi a véleménye erről, hátha tud valaki komolyabban írni erről.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. máj. 11. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ milyen tabletta. én úgy tudom csak a kombináltat lehet folyamatosan szedni, de akkor is kell valamilyen időközönként (asszem 6 havonta) szünetet tartani
2021. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Igen, lehet belőle bajod. Magára a betegtájékoztatóra is fel van írva, hogy kivételes esetben megtehetjük, hogy kettő levelet egymás után szedünk be (én is csináltam már, de csak mert volt, hogy egy szemet később vettem be), de itt ki is fújt a történet.

Nem tudom, miért kell ahhoz komoly baj, hogy kövessük a betegtájékoztatót. Minden nőnél természetes folyamat a menstruáció, nem értem miért akarják egyesek teljesen megszüntetni.

2021. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem lesz tőle semmi bajod, vagy legalábbis nem több, mint alapvetően a tablettától.

Le van állítva a ciklus, teljesen mindegy a szervezetnek, hogy havonta van-e egy megvonásos vérzés vagy nincs. A közhiedelemmel ellentétben önmagában az, hogy nem vérzel, nem káros. Akkor káros, ha a folyamatos ösztrogén hatást nem ellensúlyozza progeszteron, mivel akkor megnő a méhtestrák kockázata. De a tablettában van ösztrogén, így pont, hogy védelmet nyújt ez elle.

Egyébként a terhesség ellen is jobban véd így, hiszen mindig a szünet utáni első és a szünet előtti utolsó hét, ami necces. Ha ott marad ki tabi, akkor van esély a terhességre.

Ha ritkábban van szünet, pl. nem 3 hét után, hanem 9 hét után, akkor a 9 hetbol szintén csak a szünet előtti utolsó és a szünet utáni első hét a necces, tehát 9 hetbol csak kettő, míg a normál szedésnél 3 hétből 2.


Egyébként van már direkt hosszú szedési ciklus tabletta is, ami alapból úgy van csomagolva, hogy évi négyszer van szünet.


Endometriosisnál meg kifejezetten javasolják a hosszú szedési ciklust, hogy ne legyen annyi vérzés és ezáltal ne rosszabbodjon a betegség.


Az elején nagyobb az esély a pecsételt meg áttörése vérzésre, de minél tovább szeded, annál kisebb.


Én magam amugy csak 3 havonta szoktam szünetet tartani a fentiek miatt. Pedig orvosi végzettségem van.

2021. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. A menstruáció természetes folyamat, de tabletta mellett az nincs.

Pont az a lényege hogy a természetes folyamatot (miszerint minden hónapban egy petesejt megérik és kilökődik, a helyén kialakul a sárgatest és progeszteront termel, majd a megtermékenyítés hiányában ez elsorvad és a progeszteronszint csökkenése miatt megjön a menzesz) kapcsolja kim

2021. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tablettában van progeszteron is*
2021. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2021. máj. 11. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz bajod, de lehet.

Én egyszer hagytam ki a szünetet nőgyógyász javaslatára, és egész hónapba pecsételtem.

A szervezeted megszokja, hogy a 28. napra menstruál, így mondhatjuk, hogy mindegy, ha folyamatosan szeded, de valójában tényleg rááll a test.


Van akinek ez súlyos károkat okoz, van aki megússza ennyivel (mint én) és van akinek abszolút jól működik. De 3 havonta muszáj vérezz, még a leghosszabb gyógyszer is kötelezi a szünet tartást a 3. hónap végén.

2021. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!