Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A túl kevés menzesz baj?

A túl kevés menzesz baj?

Figyelt kérdés
Kb. 2 napig van rendesen, utána csak nagyon kevés már. Tavaly voltam utoljára citológián, akkor minden rendben volt. Már akkor is ilyen volt a menzeszem, de akkor erről nem beszéltünk a nőgyógyásszal, nem is gondoltam akkor rá, hogy ez baj lehet, meg igazából ez kényelmesebb is így nekem.

ápr. 30. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Nehéz objektíven megítélni, hogy mennyi az annyi. Túl kevés olyan értelemben lehet baj, hogy túl rövid a luteális fázis vagy más okból --> vékony méhnyálkahártya épül fel --> gyenge vérzés, és ez majd a gyerekvállalásnál okozHAT problémát, de csomó minden mástól is függ, hogy ténylegesen fog-e okozni (vastag méhnyálkahártyával sem garantált a könnyű teherbeesés, így értem). Milyen hosszúak a ciklusaid? Esetleg tudod mikor van ovulációd?


A jó citológiai eredménynek (rákszűrésen minden OK) általában semmi köze a ciklus hosszához, erősségéhez, az utóbbit vagy fizikai probléma, pl. ciszta, vagy hormonális probléma okozza. Előbbi esetben UH (hüvelyi, hasi), utóbbi esetben különböző laborvizsgálatok kellenek, a jó citológiai eredmény ezekről semmit nem mond.

ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben kaptam egy privát üzenetet, amiben ez áll:


"Szia ez nagyon nem normális!

* *

* * Egy nőgyógyász"


Rákérdeztem, milyen problémára utalhat, arra ezt válaszolta:


Nagyon sokra

máj. 3. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A kevés menses azt jelenti, hogy nem eléggé vastagszik meg a méhnyálkahártya. Ez nem daganatra utal, hanem valamilyen hormonális eltérésre. És leginkább akkor okoz bajt, ha teherbe akarsz esni, mert a vékony méhnyálkahártyában nem tud megtapadni a megtermékenyített petesejt. Ha szedsz fogamzásgátlót, akkor viszont természetes az ilyen megvonásos vérzés.
máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

El ne hidd, kerdezo, hogy orvosok vannak itt.

Elvileg jelezhet hormonalis problemat, de nem feltetlenul. Amugy sima huvelyi ultrahangon is sokminden latszik, nyalkahartya-vastagsag, epp van-e erett tuszo.

Vannak ismeroseim, akiknek gond nelkul lettek gyerekeik, pedig ilyen egy-ket napos menstruaciojuk volt.

De ha gond lenne, hormonszintet is megnezethetsz.

máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!