Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájhat a hasam a tamponhasznál...

Fájhat a hasam a tamponhasználattól? (TSS?) Mondjuk ha nem a vérzésemnek megfelelő méretet használom és ezért tovább bent tartom és nem cserélem időben? (Sajnos előfordul ilyesmi és az is, h a mai napig nem tudom megítélni a csere esedékességét)

Figyelt kérdés
29 éves vagyok és egy jó ideje már, hogy időnként tampont (is) használok a betét mellett. Vannak (hó)napok amikor csak azt, és hallottam, h a hosszú időn keresztül való használat nem tesz jót, mert nem tud tisztulni kellően a szervezet, mert a tampont belsőleg kell használni, így nem tud távozni sem a vér sem pedig a méh faláról leváló nyálkahártya darabkák, ezáltal ez mind pang ott legbelül, én pedig úgy vélem ez okozhatja a hasfájást ami természetesen meg is fosat (már bocsánat). Tehát hasmenést okoz maga a tamponhasználat. Érdekes, amint eltávolítom, megszűnik a hasfájdalom, mintha elvágták volna.

2021. máj. 21. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán. TSS-t is simán lehet kapni tőle. Az én nődokim nagyon ellenzi a tampont, a vérnek ki kell jönnie az ő nézete szerint, ki kell tisztulni.
2021. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem gyanakszom TSS-re mert ugyan lehetséges, nem kizárt, de ahhoz több tünetegyüttesnek kéne együtt jelen lennie.

Teljesen igaza van a dokidnak, egyetértek vele.

Én sem vagyok odáig érte de tisztaság és higiénia szempontjából előnyösebbnek tartom és nekem nem mind1 h mennyi nedves törlőt használok :D Viccet félretéve. Tényleg sokat számít h kívül száraz maradok, nem használsz annyi wc papírt és nem ragadsz. Azokon a napokon sztem senki sem szereti magát piszkosnak érezni.

2021. máj. 21. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Simán fájhat a hasad. Én konkrétan ezért nem használok, egyszer feltettem és begörcsöltem tőle , azóta szültem és futáshoz szerettem volna használni, annyira fájt és kellemetlen volt, hogy végkép elengedtem ezt a dolgot.
2021. máj. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig kellemetlen, ezért nem is használok. Nem tudom még csak feltenni sem (45 éves vagyok). Nem a mérettel van probléma, egyszerűen olyan lelki gátat okoz, amit nem tudok megugrani. Lehet, hogy neked is ilyen problémád van, sokkal inkább lelki eredetű, mint testi.
2021. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es, érdekes, nekem is ez volt. Én sem tudtam feltenni, nem ment, mintha egy falba ütközött volna. Semmilyen betegségem nincs, szexualitásommal sincs gond pedig. Maradok én is a betétnél, nekem nem csúszkál, nem "ragad", semmi gond nincs vele. #1.
2021. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!