Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két hétig kellett szednem...

Két hétig kellett szednem antibiotikumot (Augmentin), és az utolsó nap vettem észre, hogy kiütések vannak rajtam, főleg a lábamon, de a hasamon is. Időnként viszketést is érzek a lábszáramon, a hüvelynél és a végbélnyílásnál. Probiotikum segíthet?

Figyelt kérdés

Eddig Normaflore-t szedtem.

Ezután mit érdemes?


Illetve még kérdezném, hogy a kiütés és viszketés allergiás reakció is lehet? Lehet, hogy allergiás vagyok a penicillinre, vagy ezek mellékhatások is lehetnek?



2021. máj. 30. 13:27
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha segít is, csak lassan fogja ezt megtenni, mert ezek a felborult bélflórádra utalnak. Eddig is közelítettél már ehhez az állapothoz, és most az antibiotikum megadta neki a kegyelemdöfést. Étrendváltoztatásra lesz szükséged.
2021. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, eddig még szerencsére nem volt ilyen jellegű problémám. Kóros folyásom sem volt, most sincs.

Valamilyen probiotikumot mindenképpen veszek, de mást is kellene még szedni?

2021. máj. 30. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Augmentim, ettől volt már allergiás reakcióm nekem is. Azóta nem is szedhetem.
2021. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!