Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az esemény utáni tabletta...

Az esemény utáni tabletta növeli a mellrák esélyét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Be kellett sajnos vennem, mert kiszakadt a gumink és a kapcsolatunk elején járunk és még mindketten egyetemista éveink elején tartunk.

A nőgyógyász azt mondta bevehetem, de tudjam, hogy növeli a mellrák kockázatát.

Azóta sok rémálmom volt, rengetegszer eszembe jut, amit mondott. Féltem az egészségem. Szerintem sokan így vagytok ti is vele, hogy vagy 100 éves koromig élni akarok egészségesen és majd szeretnék több gyerkőcöt is, mikor elvégeztük a sulit! És szeretnék minél tovább élni és követni az életüket..

Látok benne realitást,hogy mellrák esélyét növeli, hiszen a hormon változás kifejtheti és elvileg a fogamzásgátlót szedő nők esetében is nő az esély, úgy olvastam, azok körében, akik sok évig szedik.

El vagyok keseredve és így utólag inkább nem vettem volna be.

Egy 2002-es cikket olvastam, ahol azt írta az orvos, hogy az esemény utáni tabletta hormon lökete ugyan tényleg sokkal magasabb, mint a szimpla fogamzásgátlóé, de azt írta, hogy annál még is kevesebb, alacsonyabb hormondózis, mint mikor teherbe esik a nő és hirtelen megemelkedik a hormon szintje.


Ti hogy gondolkodtok erről?


Ne bántsatok kérlek engem, szerintem természetes a stresszem, bár tudom a múlton már kár bánkódnom.

Menszeszem nem borult fel egyébként jól vagyok. Már eltelt azóta pár hónap, de sajnos sokszor eszembe jut.


Köszönöm előre is, ha hozzászóltok a témához.



2021. máj. 30. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
... a nőgyógyász egy idióta. Ha minden nap esemény utánikat vennél be lehet növelné az esélyét, de egy tablettától semmi bajod nem lesz. Biztos azért pofázik ilyeneket, hogy félelemből megtartsd a nemkívánt gyereket, vagy én nem tudom.
2021. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Minden hormon növeli. Még azok is, amiket táplálkozás során viszel be.

Sőt, nagyon sok minden van a környezetünkben, ami egyén daganatok rizikóját növeli. De ettől nem feltétlenül leszel daganatos, csak az esélye nő meg.

Ha mindent teljesen ki akarsz zárni, akkor kb ki kellene költöznöd egy tanyára, a világtól távol, és teljesen önellátó életét folytatni.

2021. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%

Túlaggódod szerintem. Bár véleményem szerint vitatható, hogy mennyire jó,hogy vénykötelesek ezek a tabik, de abból a szempontból tényleg okés, hogy így legalább nem lehet folyton elérni őket, mivel sok tájékozatlan lány/nő kicsinálná a gyakori használattal teljesen a szervezetét.

Ahogy azt fentebb is írták,a mellrák kialakulását maximum akkor befolyásolná,ha minden héten bekapnál egyet,mint a cukorkát. Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy ez jó dolog,de egy tabletta még nem okoz ilyen gondot, maximum átmenetileg összezavarodik kicsit a menzesz és kis rosszullétet idéz elő de te azt írtad rendben vagy. Évente járj el szűrésre(amúgy is ajánlott) ha ennyire aggódsz emiatt.

2021. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszaitokat, megnyugtattak kicsit! :)

Még szívesen fogadok választ, véleményt, akár igaznak vélitek, akár hamisnak.

2021. máj. 30. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, egyszeri alkalommal használva mérhetetlen az esélyváltozás.

A doki egy kretén, hogy ezzel riogat. Te viszont felelősségteljesen döntöttél.

Ha legközelebb ilyet helyzetbe kerülsz, kérdezd meg, hogy ezek szerint inkább az abortuszt ajánlja-e?

2021. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kellemetlen volt, mert 21 éves vagyok és kérdezte is, hogy de biztos, hogy nem akarja megkockáztatni a gyereket, hiszen már elmúlt egy ideje 18.

De sajnos a körülmények nem adottak.

Sokáig kerestem azt a szakot, aminek tanulni akarok. Fontosnak tartom, hogy legyen egy szakmám. Pénzem nincs, páromnak se keres még. Sőt igazából az ösztöndíjam is, ha lesz a szüleimnek adom, mert most vettek házat és minuszban vannak.

Úgyhogy sajnos így kellett tennem.

Bármikor, bárkivel megeshet szerintem sajnos, hogy a gumi szét szakad, főleg az elején, mert még ezek az első próbálkozásaink..

Oda figyelünk és reméljük többet nem fog előfordulni!:(

Aztán igazából elég hangos hangnemben beszélve mondta, hogy rendben ad, de tudjam, hogy növelem a mellrák kockázatát és utána lefagytam kicsit.



Köszi a válaszokat! És szívesen fogadok még.

2021. máj. 30. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem orvosnak való az ilyen. Ez kb. olyan, hogy ha kilépsz az utcára, az növeli annak a kockázatát, hogy elüt az autó. Vagyis hát igazából arra nagyobb esély van, mint arra amit az orvos mondott :)

Ne aggódj, szerintem nagyon jól cselekedtél, egyrészt mert ha megfogan egy gyermek, akkor elvetetni sokkal rosszabb, ha megszülöd, utána vagy odaadod másnak (ez sem a legjobb a mentális egészségnek), vagy megtartod, de koránt sem biztos, hogy meg tudod adni a picinek a megfelelő életkörülményeket. És márpedig ne az orvos döntse el, hogy neked hogy kell élned az életed, és hogy mit vállalsz be és mit nem. Azt amit mondott, azt azért mondta, mert nem értett egyet az álláspontoddal, és mély nyomot akart hagyni benned, azt akarta, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen. Én ehhez az orvoshoz biztos nem mennék többet a helyedben, ha megteheted!

2021. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se lesz bajod egyszeri használattól.
2021. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki 21 évesen egy életét éppen hogy megkezdő nőt gyerekkockáztatásra noszogat, az menjen papnak, ne pedig nőgyógyásznak, és ott prédikáljon a "szaporodjatok és sokasodjatok" témában! Nincs elég hálapénzes szülése, vagy mi van?! Felháborító! Még akkor is az lenne, ha egy 30 évesnek mondaná!
2021. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!