Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés mennyire viselt meg...

Szülés mennyire viselt meg téged? Lett valami probléma?

Figyelt kérdés

Kellett a hüvelyt varrni? Gátmetszés milyen volt? Varrat mennyire volt vészes? Történt olyan hogy érzéketlen lettél a szülés után bizonyos pontokon? Kellett műteni utána?

Mindenki csak a szépről beszél, viszont engem érdekel az érem másik oldala is.



2021. jún. 4. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Kellett varrni igen mert tobb mint 4 kiloval szuletett a fiam raadasul elso gyerek

Harmad foku serulesem lett😬

Kaptam nagyon eros fajdalomcsillapitot opiumosat injekcioban nem ereztem a varrast aludtam is kozbe

A varrat szedes volt borzaszto de az kb 5 perc alatt megvan😁

Lassan 1 honapja szultem egyaltalan nem faj mar,teljesen begyogyult kb 2 het alatt😁 nem kezeltem semmivel. Csak napi 2x zuhanyoztam. Es hasznaltam nedves torlokendot illatmenteset minden wczes utan.

Muteni nem kellett hala Istennek.

2021. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Gátmetszéssel szültem, szintén első gyerek. Ott akkor csak azt éreztem, hogy beszúrják a lidocaint, de akkor már az a fájdalom mindegy volt, a vágásra nem is emlékszem. Csak a metszés helyét kellett varrni pár öltéssel. A varrat feszült, viszketett, meg meg is duzzadt, nekem is a zuhanyoztatást, nedves törlőkendőt javasolták, segített. A székelés volt nagyon fájdalmas az első két hétben, aztán elmúlt az is. A varratok felszívódtak/kipotyogtak, 6 hetes kontrollon minden oké volt. 2,5 hónapja szültem.
2021. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2,6 kg-s volt csak a babám, mégis szétrepedtem. Az orvosnak nagyon ijedt feje volt, sokáig varrt. Nem is mertem megnézni, mi a helyzet ott lent. A varratszedésre szépen begyógyult minden, nem kellett műteni, a férjem szerint semmi nem változott. Sőt, kicsit még jobb is lett a szex. Engem inkább az viselt meg, hogy 5 hétig rengeteg vér ömlött belőlem és hogy 3 hónapig annyira fájt a szoptatás, hogy mindig sírtam, a babám meg folyamatosan szopizni akart. Semennyit nem aludtunk az első 6 hónapban. 1 éves kiráig is vagy 6x kelt éjszaka, persze ha szexeltünk volna, akkor biztosan.... Most, hogy majdnem 2 éves, már csak 2x kel éjszaka és újra szép az élet.
2021. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld! :)

Menstruáció erősebb lett, mikor megjött? Vagy történt ilyen téren változás?

2021. jún. 4. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én szoptatok, még nem jött meg :)
2021. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kellett vágni/varrni. Vacak utana és hosszú a felépülés, de nincs semmi maradandó problémám.
2021. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

23éve első gyerek én 18 voltam 4.5 kg vágtak, attól rettegtem a legjobban, de csak forróságot éreztem, másnap már ültem csak úgy tudtam szoptatni, ahogy leültem addig volt rossz, de ha az meg volt kb 2-3 perc és jobb lett. 2.nál nem kellet pedig ő is 4 kg volt ez a szülés volt a legjobb, gyors nem kellett semmi, kb doki sem.

3. Közel a 40 hez indított, de gátvédelemmel pár öltés volt de semmi extra, viszont sokáig úgy éreztem a végbelem kifordúlt,nem aranyér, nem tudom leírni.

2021. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Császármetszéssel szültem, ha erre is kívancsi vagy.. 20óra vajúdás után császaroztak meg, így eléggé kimerültem mire oda jutottunk.

A műtét nem viselt meg fizikailag, este műtöttek, másnap reggel már mentem tusolni

Lelkileg jobban megviselt, mert egyrészt szerettem volna természetesen szülni, másrészt pedig a kisbabám koraszülött volt ezért azonnal elvettèk tőlem, így a kórteremben a többi anyuka mind babázott én meg ott ültem egyedül.. de amikor pár nap múlva az én babám is felkerült az osztályra már boldog voltam.

Szülés után 6 héttel már megjött a menstruacióm, és azóta is pontosan 25 napos a ciklusom, mint azelőtt.

Az első vérzésem annyira erős volt, hogy betelefonáltam az orvosomhoz, de aztán kiderült, hogy ez normâlis. Azóta is erősebb a vérzésem, viszont nem visel meg annyira mint régen.

2021. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hüvelyi szülésnél ha baba nem fér ki,vagy nehezenférki gátmetszés kell.baba után gátat összevarják fájdalmas.nagyon fáraszto császármetszés és hüvelyi szülés is.
2021. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!