Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Titeket hogy kezeltek endometr...

Titeket hogy kezeltek endometriózissal? Csokicisztát találtak a petefészkemben.

Figyelt kérdés

Vagyis barátnőm petefészkében (a kérdést nem akartam bonyolítani) talált a nőgyógyász UH-val egy csokoládécisztát. Ezt meg ugye az endometriózis okozza.

Nem mondott semmit, hogy mit kell vele csinálni, először várjunk vele, azt javasolta. Na ezt mondjuk én nem értem, mert magától az nem fog elmúlni és jobb mihamarabb kezelni tudtommal.

Nektek mik a talasztalataitok a betegséggel?

Mire figyeljünk, hogy ne csináljon hülyeséget a nőgyógyász?


Köszi a válaszokat előre is!


f



2021. jún. 5. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Laparoszkópos műtét, melynek során eltávolítják a cisztát, kialakult összenövéseket oldják. Utána hormonterápia következik, hogy ne menstruáljon. Emellett ellenőrzésre kell járni, ahol megmondják, hogy meddig kell. A várakozás sosem jó. Minden menzesszel rosszabb lesz. Javaslom, egy nőgyógyászati klinika felkeresését, mint feltételezem magán orvosnak tejelni sok pénzt.
2021. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Minden esetben hormonterápia követi a műtétet, nincs helyette más megoldás?

2021. jún. 5. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Ez esetben ne felj a hormonok miatt, mert az alaphelyzet nem jo, ahogy van. Ezen csak segiteni fog.
2021. jún. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!