Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves vagyok, úgy néz ki,...

16 éves vagyok, úgy néz ki, hogy endometriózisom van és műteni fognak. Hogy néz ki egy ilyen műtét?

Figyelt kérdés

Gondolom ejtenek egy vagy két lyukat a hasamon. És utána? Kiszivattyúzzák a vért? Vagy mit fognak csinálni? (Videót ne küldjetek, nem bírom az ilyet!)

És onnantól kezdve, hogy megműtöttek, nem fog fájni a hasam? Nem lesz vele több gondom vagy ugyanúgy fájni fog, esetleg bizonyos idő után újra visszatér majd?


2021. jún. 6. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, hogy csinálnak egy-két lyukat, azon át bevezetett eszközökkel körülnéznek, és ha tényleg látszik, hogy endometriózisod van, akkor a rendellenes helyeken levő nyálkahártyákat eltávolítják. Egy időre ez megoldja a problémát, de sajnos van hogy kiújul. Akkor gondolom újra lehet műteni. Vagy amíg nem akarsz gyereket, addig fogamzásgátlóval is kordában lehet tartani a problémát, és akkor kevesebbszer kell a műtét életed során.
2021. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Mennyire terjedt? Hol van? Ha veszélyesen érint csak akkor műtenek, mivel gondolom még gyereket nem tervezel. Egyébként nekem 3 lyuk volt. Kivettèk a cisztàkat, műtét után még fájt, aztán elkezdtèk a gnrh injekciót 6 hónapig. Azzal megszűnt a fàjdalom . Sok évig semmi gond nem volt. Egy éve ujra kezdődött, aztán most bèl èrintettsègű lett,a covud miatt nem tudtak műteni. Jövő héten vastagbèl tükrözèsem lesz, aztán műtét. Nem törvény szerű kinek, hogy tér vissza, van akit évente többször műtenek, de ez csak abban az esetben van, ha gyereket szeretne a nő, vagy lombik a további terv. Ha nem veszèlyeztet, akkor próbálják gyógyszerrel elnyomni. Visanne, tubanis pl
2021. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Covid*
2021. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Kicsi heg marad utana, te meg ugysem leszel magadnal.
2021. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Engem most műtöttek, úgyhogy friss az élmény. Műtét előtti napon indult a béltisztítás, egész napos hashajtás, majd a műtét reggelén beöntés. Közvetlenül a műtét előtt dormicumot nevű gyógyszert adtak, amiről sikerült jól ellazulni. Az altatásból úgy ébredtem, hogy volt egy varrat a köldökömben, kettő a bikinivonal alatt és mellette még egy cső is volt a hasfalamban, ami elvezette a vért. Volt még katéter is. Az operáció során gázzal töltik fel a hasüreget, hogy a be juttatott eszközökkel akadálytalanul tudjanak dolgozni. Mindez szörnyen hangzik, én is izgultam de így visszatekintve nem volt vészes, a nővérkék nagyon lelkiismeretesen figyeltek arra, hogy ne legyenek fájdalmaim.
2021. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!