Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nincs menstruációm?

Miért nincs menstruációm?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok és lassan 1 éve kimaradt. Legelsőnek kb 12 évesen jött meg de utána kimaradt kb 2 évet és nemrég 1 éve volt vagy 3 hónapot erős vérzéssel.Azota megint nincs... Nem tudom mit tegyek mert még nőgyógyászhoz nem merek menni... Esetleg valami tanácsot kaphatnék, hogy ez az egész miért lehet?

#menstruáció #Kiamaradás
2021. jún. 6. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Várjunk. Most azért nem mersz nőgyógyászhoz menni, mert már nem vagy szűz? Nem értem az összefüggést. 16 évesen valószínűleg nem te leszel az első, akit a doki nem-szüzen vizsgál, sőt még örülni is fog, mert nyugodtan meg tud vizsgálni hüvelyen keresztül, és nem kell a fenekedbe benyúlva szerencsétlenkednie, mint ahogy a szüzeknél kénytelen.
2021. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Jaj neem

Hanem a szüleimtől félek ha esetleg megtudnák tőle :') tudom, hogy az orvost ez annyira nem érdekli, mert semmi köze hozzá viszont a szüleimtől félek

Elég hülyén jön ez így ki xdd és még csöppet én is elég hülyének nézek ki viszont nem magától az orvostól félek :))

2021. jún. 7. 21:00
 13/13 anonim ***** válasza:

Az orvos nem fogja ezt elmondani a szüleidnek, mert nem emiatt van az a probléma amivel hozzá fordulsz, senkit nem fog érdekelni hogy szűz vagy e vagy sem. Ha pl terhes lennél 18 éves korod alatt azt elmondaná ha te nem tennéd meg.

A vizsgálatra egyedül mész be, nem foghatja anyud a kezed miközben a nőgyógyász vizsgál... pláne nem 16 évesen. A dokinak elmondod ezt, te nem szeretnéd, hogy a szüleid tudják hogy már nem vagy szűz. Kötelezi az orvosi titoktartás is mert az egészségedre nézve ez nem egy releváns információ. (Feltéve persze ha nem kaptál el valami nemi betegséget)

Egyébként ennyi idősen egyedül is mehetsz, ismerek lányokat akik egyedül járnak, fogamzásgátlót is szednek. Anyudnak nem is kell elmondani, hogy voltál.

Kérj egy időpontot, ott mondd el mi van, mert később rosszabb lesz! Nem csak a gyerekvállalással lehetnek gondjaid, ezer másik oka lehet ennek, és ezeknek súlyos következményei.

2021. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!