Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormon vizsgálaton voltam az...

Hormon vizsgálaton voltam az orvos szerint magas a prolaktinom kaptam rá bromot de a progeszteron szintre azt mondta jó. Mennyi az ideális értékek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 07:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Labor eredményeim 👇


[link]

2021. jún. 8. 08:01
 2/9 anonim ***** válasza:
A lapon a "referencia tartomány" mutatja a normális értékeket, illetve a google is segít ebben. A prolaktin csak mérsékelten emelkedett, de ha babát szeretnél, akkor megpróbálják 100 alá tolni. Hozzáteszem, hogy nekem napi fél szem is már 100 alá tolta 800 körüli értékről, a végén már csak napi negyedet szedtem, mert minek lőjünk ágyúval verébre.
2021. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem napi 2x1 et kell majd szednem.Félek is mert sok helyen olvastam,hogy fokozatosan emelik az adagot nekem meg egyből ilyen sokat írt.
2021. jún. 8. 19:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Neked mennyi idő alatt hozta rendbe a prolaktin színtedet?

Tényleg nagyon erős mellékhatásai vannak?

2021. jún. 8. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de teljesen elmebeteg az az orvos, aki napi 2 darabot ír elő ilyen minimális emelkedésre. Gondolom, valami begyepesedett állami nőgyógyász, még véletlenül sem endokrinológus. Nekem semmi mellékhatásom nem volt a napi féltől, de lehet, hogy nagyobb adagtól nekem is lett volna. Én a helyedben nem szednék be ennyit, különösen hogy saját - több éves, laborokkal igazolt tapasztalatom, hogy már napi fél is a béka s.gge alá tolta a prolaktint, pedig nekem a tiédnél magasabb volt. Konkrétan egy 2 hónappal későbbi labor alapján a napi fél szem 790-ről 106-ra letolta.
2021. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úr Isten most nagyon megijedtem. Tanácstalan vagyok. Megpróbálom akkor a napi egyet. Remélem hamar rendeződnek a dolgaim. Kíváncsi leszek mennyi idő alatt fog össze jönni a baba. Neked mennyi idő kellett?
2021. jún. 8. 20:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem inkább a progeszteronom alacsony. Nem vagyok orvos de a leletem alapján nagyon karcsú ahhoz hogy teherbe tudják esni. Első gyerekem is progeszteron pótlás után jött. A második terhességem a 7. héten megszakadt sajnos de nem mondták mi miatt.
2021. jún. 8. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni, egyrészt sokaknak úgy magas a prolaktin, hogy több ezres érték, tehát eleve a te 600 közelid az úgy nagyjából semmi. Másrészt a Bromo hatása könnyen lecsekkolható, én volt, hogy magánlaborban nézettem. Nekem ezer más gondom is volt, korai petefészek kimerülést emlegettek, férjemnek rossz volt a spermaképe stb., kb. 4 év volt, mire összejött természetes úton, sok módszert kipróbáltam. Azalatt végig szedtem a napi fél Bromo-t, illetve az utolsó háromnegyed évben már csak napi negyedet - saját szakállra, mert már 50 körüli értékeken mozgott akkor a prolaktin. Egyébként megjegyzem, hogy aki először kiszúrta, hogy magas a prolaktinom, az nekem is napi 2-t akart adni, de én is utánanéztem és úgy döntöttem, hogy nem veszem be. Szerencsére pár évvel utána egy nagyon jó endokrinológus akadt az utamba (bár ők alapból nagyságrendekkel tájékozottabbak bármely szakorvosnál), s ő ajánlotta a napi felet. Azt már hajlandó voltam beszedni és milyen jól tettem, hogy nem mérgeztem magam napi kettővel, amikor még ez is kb. soknak bizonyult.
2021. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget 🙂 Ma kellett volna megjönnie de semmi.Tízes érzékenységű. Terhességi teszt negatív lett. Elkezdtem ma szedni a bromot (felet). Erős hányingerem van nem tudom eldönteni hogy a gyógyszer mellékhatása vagy sem. Sosem szokott késni a menstruációm úgy hogy bízom benne hogy most sikerült teherbe esnem.
2021. jún. 9. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!