Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászok foglalkoznak...

A nőgyógyászok foglalkoznak progeszteron szint mèrèssel olyan nőknèk,akik mèg nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Sejtem magamon, valami nem okè.

Rendszeres a menstruációm. Évente járok rákszűrèsre, olyankor ultrahangos vizsgálatot is csinálnak a dokik (azt hiszem a mèh falat szokták megnèzni). Minden rendben szokott lenni.


De kezd aggasztani a tudat,hogy biztos alacsony a progeszteron szintem. Nem szedtem soha fogamzásgátlót és nem is tervezek. (8 éve élek nemi életet) A melleimben lévő daganatok miatt se szeretnèk, meg a sok sok mellèkhatas miatt.

És valószínűleg ösztrogén dominanciám is van.

Fibroadenomák vann a melleimben, már volt műtét is de vissza nőttek.sokkal több...


Visszatérve a menstruációra, valami nincs rendben.. már évek óta. Kezdve azzal,hogy folyton barnás pecsételessel kezdődik.

És a barna szín előfordul a menstruáció közben is.nnem csak az elején. Mellette a két napos gorocsolès nagyon kellemetlen tud lenni. 6orankent vmbe kell vennem fájdalom csillapítót. Évente egyszer biztos előfordul a rosszullèt is, hányingerrel. Rettegek mikor jön rám megint az a nagyon szenvedős első két nap. Olyankor csak ágyban bírok lenni. De mivel kb évente egyszer jön elő,nem konzultáltam nőgyógyásszal. Egyszer írt fel egy nagyon ütős fájdalom csillapítót a doki. (Apranax)



A nőgyógyászokat nem is szokta érdekelni,milyen a menstruáció, max annyi rendszeres e. És szedek fogamzásgátlót és ha nem miért nem.

Fibroadenomákkal se különösebben érdeklődnek.

Voltam már magán dokinál is, lebeszélt a hormon vizsgálatról.


Mostanában kezd el újra zavarni az egèsz. Mert picit ahhoz hasonlítanám a tüneteket mint egy klimaxoló nőè, huszon évesen.

Aggaszt hogy már a húszas éveim elején is ilyen problémáim vannak. (24 vagyok)


Más is tapasztal hasonló tüneteket? Ti próbáltok tenni ellene? Találtatok jó orvost?

Érdemes kideríteni minden oké a hormonhaztartasommal? Vagy ha mèg pár évig úgyse akarok gyereket szülni, felesleges ezzel foglalkozni?



2021. máj. 31. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
De mégis hány napig tart vérzés előtt a barnázás? Ha egy két napig, akkor ezzel nem kell foglalkozni, pláne nem úgy, hogy most nem is akarsz gyereket.
2021. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért aggódok. Mert a melleimben a daganatok növekedése egy kicsit mintha jelezna bajt
2021. máj. 31. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze tud nézetni hormonsort, de endokrinológushoz is kérhetsz beutalót akár háziorvostól is. Progeszteron hiánnyal nem szoktak foglalkozni, pótlást csak akkor adnak, ha a gyerekvállalásban akadályoz, általában a fő fegyverük a fogamzásgátló sajnos.
2021. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hogy vagy azota?
2021. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!