Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 évesen még nem rendszeres...

16 évesen még nem rendszeres a mensim, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
13 évesen jött meg először. Tavaly majdnem fél évig rendszeres volt és kb napra pontos de aztán felborult a sulikezdés után. Nagyon sokat stresszelek, nagyon vékony és magas vagyok (közel 170 cm és 45 kg). Rettegek hogy pcos vagy hasonló betegségem van. Pattanásaim vannak az arcomon de nem brutális, és nem vagyok túl szőrös se. Régen volt hogy egyáltalán nem fájt a hasam, tavaly volt hogy rettenetesen fájt és nagyon sok vér volt de csak az első 2 napban. Most egy ideje 2-3 havonta jön meg, nem napra pontos de viszonylag kiszámítható, és nincsenek elviselhetetlen tüneteim (hasam vagy hátam kicsit fáj, melleim fájnak vagy zsibbad a lábam és ennyi). Nagyon félek hogy betegség lehet a dologban mert szeretnék felnőttkoromban gyereket is meg ilyesmi :(

2021. jún. 8. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem érdemes lenne elmenni egy nőgyógyászhoz.
2021. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is meg kellene próbálnod pár kg-ot hízni, illetve a stressz forrását megszüntetni. Semmilyen tüneted nem utal arra, hogy szervi problémád lenne. Ha túl alacsony a testzsír százalékod, akkor törvényszerű, hogy nem menstruálsz, ez is felborítja a hormonrendszert.
2021. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném ezek alapján, hogy szervi bajod lenne, inkább a stressz és a súlyod okozhatja. Ha egy nő túl sovány, akkor kimarad a menstruációja, ez egy általános dolog. A magasságodhoz pedig a 45 kg nagyon kevés, úgyhogy ez simán lehet a háttérben.
2021. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az előző hozzászóloknak teljesen igazuk van. Viszont egy sima vérvétel mindig hasznos lehet. Ha esetleg aggódsz a pcos miatt akkor hormont is lehet nézni a vérvétel során. Ha nagyon nem megy a hízás akkor egy dietetikust érdemes lehet felkeresni. De ha úgy érzed magadatt jobban nyugodtan menj el egy nőgyógyászhoz, nem fog megenni (érdemes megbízhatót keresni). Ennyi idős korban amúgy is ajánlott ellátogatni hozzá egy sima konzultációra mindenkinek, akinek van lehetőseg. Ha valaki él már szexuális életet akkor mindenképpen ajánlott.
2021. júl. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!