Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 28mm-es petefészek ciszta...

A 28mm-es petefészek ciszta fájhat?

Figyelt kérdés
Voltam hasi uh-n ott derült ki,h van,nőgyógyászhoz csak ezután megyek. Most járok a mensi 5.napján és pár percig tartó enyhe nyilalás volt a bal petefészeknél ahol a ciszta is van. Kérlek irjatok valami biztatót ezzel kapcsolatban mert mióta tudom,hogy van ott valami rettegek 😥 Már mindent elolvastam a műtéttel kapcsolatban.

2021. jún. 25. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem szarok, és sajnos volt 2 nőgyógyászati műtétem, nagyműtét is. Akkor félj, ha van miért.. Ez bőven nem az a kategória.
2021. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
sajnálom :(
2021. jún. 25. 18:37
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen, szúrhat a ciszta. És nem csak menstruáció idején.


Nem megrémiszteni akarlak, de nem minden esetben tűnik el. Nekem is műtét lett a vége, mert a ciszta nem reagált semmire. De a műtét után újra kinőtt a ciszta, ugyanott. Azóta is ott van, lassan 2 éve. Valószínű újra műtét lesz belőle, de akkor már petefészekkel együtt veszik ki.


A laparoszkópos műtéttől nem kell tartani, semmi extra.


Ok nélkül, főleg előre ne parázz. Felesleges. Ráérsz akkor, ha már probléma van. :) De akkor is totál szükségtelen. Semmi sem tart örökké. :)


Mielőbb jobbulást!

2021. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem,hogy neked mekkora cisztád volt/van?

Illetve ez a műtét dolog,akárhol olvastam ezt végleges megoldásnak írják...mégis fórumokon folyamatosan olvasom,hogy műtét után ugyan úgy visszatért a ciszta. Ez olyan elszomorító.

2021. jún. 27. 17:42
 15/16 anonim ***** válasza:

(Mar nem tudom hanyadikkent írtam, de nem én írtam most utoljára)


Azért térhet vissza, mert jellemzően valamilyen hormon egyensúly gond van mögötte, hogy kialakult. Amíg azt nem billentik helyre, addig jöhet a ciszta. Nekem pl. hormonos spirál zavart annyira be, hogy több alkalommal is cisztam lett tőle. Aztán mikor leszedettem, mert elegem lett a halomnyi mellekhatasból, végre nem tért vissza. ("Sima" tablettás fogamzásgátlónál ilyen mellékhatás gondolom nincs, mert eleve gátolja a peteérést)

Nem biztos, hogy csak a mérettől függ, milyen könnyen tűnik el. Nekem egyszer 5 cm körül, másszor 6 cm átmérő feletti csisztam volt. Mindkétszer

gyorsan (pár hónapon belül) reagáltak a gyógyszeres (hormon) kezelesre.

2021. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

jún. 27. 17:06-os vagyok


Jelenleg 32mm-es, de egyszer kisebb (3 hónappal ezelőtt), egyszer nagyobb méretű (6 hónappal ezelőtt). 3 hónappal ezelőtt (ismét) nőtt is benne valami, de tegnap egy "normál" ciszta volt, eltűnt belőle az a vmi. Pedig a doki pont azt akarta kinyomozni, hogy mi kezdett el nőni a cisztában.


A műtét előtti 35mm-es volt. Mivel nem reagált semmire (menstruáció, gyógyszer), ezért kellett csak kivenni.


A műtét után, amikor elmentem egy hasi uh-ra (saját magamtól), akkor ott mondta a doktor, hogy amíg nem veszik ki a petefészekkel együtt, addig mindig ki fog nőni.


Fogamzásgátlót nem szedek, spirálom nincsen. Semmilyen gyógyszert nem kell szednem. Így hormonálisan elvileg rendben vagyok, mert endokrinológushoz már 4 éve járok, ő mindig azt írja a leletemre, hogy minden rendben.


Úgy hogy ez egy örök rejtély marad. :)

2021. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!