Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriózis gyógyítására...

Az endometriózis gyógyítására fél évnyi fogamzásgátló szedést javasolt az orvos szünet nélkül, mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Van itt olyan, akinek ez használt volna?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek a betegségnek iszonyatosan nagy irodalma van, ha rákeresel a neten, rengeteg információt találsz, sok fórum is működik.

Egyszerűsítve a méhnyálkahártya túltengéséről van szó, amely megjelenhet a legrosszabb, legváratlanabb helyeken (még a mellkasban is). Sajnos elég ragaszkodó és sikeresnek látszó kezelés után hajlamos a kiújulásra.

A kezelések általában leállítják a női hormonok termelését, amelyek növekedésre serkentik a nyálkahártyát. Ezt különféle gyógyszerekkel, injekciókúrával érik el. Nem túl kellemes, mert át kell élni a menopauza összes kellemetlenségét a hőhullámokkal, rosszullétekkel, stb. Így mintegy "kiéheztetik, éhen halasztják" a túltermelődött nyálkahártyát. Ezek előtt, vagy emellett terápiás és diagnosztikai célból sokszor laparoszkópos műtétet is kell végezni...

2010. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm a válaszod, de már nagyon sokat olvastam róla neten. Csak arra lennék kíváncsi, hogy van -e olyan, akinek ugyanezt a módszert ajánlotta "gyógyításra" az egyik legjobb doki, dr. Szendei György és hogy használt -e...
2010. szept. 8. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jó-e az a módszer...A doktor biztosan tudja, mit miért.

Amit leírtam, annak családi vonatkozása van. Az egyik közeli nőrokont kezelték evvel a betegséggel. Meg kellett műteni, laparoszkópiával eltávolították az alhasi "csokicisztákat" és utána (mivel Szeged közeliek vagyunk) a Nőgyógy. Klinikán Kereszturi Attila, az Endometriózis Központ vezetője kezelte GNRH injekciókkal. Fogamzásgátlót nem ajánlottak.

2010. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a laparoszkópiás műtétről olvastam, meg az injekciós kezelésről is. Viszont nekem több orvos is azt mondta, hogy nem lehetne műteni, mert annyira rossz helyen van. Majd novemberben kiderül, hogy ért -e valamit a gyógyszerkúra. Remélem igen... Mindenesetre köszönöm még egyszer a válaszod!
2010. szept. 9. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ért végül valamit a gyógyszerkúra?
2013. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!