Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV szemölcs a nagyajkakon....

HPV szemölcs a nagyajkakon. Hogyan intézzem a szőrtelenítést?

Figyelt kérdés

Sajnos bizonyítottan HPV-m van, magas kockázatú. Emellett terhes is vagyok. Az orvos 3 havonta vesz kenetetz, egyelőre az volt a terv, hogy mást nem csinálunk szülésig.

Azóta (kb 4-6 hete) kinőtt pár szemölcs is a nemi szervemen. Pontosan nem tudom mennyi, mert őszintén szólva azóta nem merem az intim szőrtelenítést megejteni. Ami nagyon zavar, de félek, hogy a borotva megsérti a szemölcsöket. Így látni nem is látom őket, csak kitapintani tudom. 3-4 darab biztosan van, és egész nagyok. Mivel ugye benőtte a bozót, így az orvosnak sem tudom megmutatni. Hogyan szedhetném le a szőrt úgy, hogy ne okozzak bajt? Csinálnak egyáltalán valamit ezekke a szemölcsökkel?


2021. júl. 1. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Uhh szegény, ez nagyon nem hangzik jól. A párodtól kaptad el?😕 Nem elég hogy terhes vagy, de még a szemölcs is kijött..
2021. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Régebben is volt egy, de akkor az magától elmúlt és nem is tudtam hogy mi az, így nem foglalkoztam vele. Valószínűleg páromnak továbbadtam , ő meg vissza nekem.

Azt mondták, hogy a régebbi esetben biztos legyőzte az immunrendszerem. Ősszel sajnos elkaptam a covidot. Lehet az tett be az immunrendszeremnek és akkor újult ki. Már ha ez így lehetséges.

2021. júl. 1. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Szerintem óvatosan le tudnád gyantázni így is. Borotvát inkább hagyd. Jobbulást kívánok.😊
2021. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sosem gyantáztam. Rettentően fáj?
2021. júl. 1. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mondjuk nekem kozmetikus csinálta, otthon nem tudom mennyire fájt volna. Elvileg magadnak is meg tudod csinálni.
2021. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem tükörrel. Sajnos sokkal több, mint amennyit tapintásra gondoltam. Kb 10-15 db. Nem tudom bármivel neki mernék-e esni. Fogalmam sincs hogy mások hogy oldják ezt meg.
2021. júl. 2. 07:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt akkor inkább hagyjad. 10-15 az nagyon sok, nehogy még jobban elterjedjen ha megpiszkálod.
2021. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne borotváld le. Az orvos meg tudja nézni szőrösen is. Csak széthordod mégjobban, ha leborotválod.
2021. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta rendbejöttél? Leszedték a szemölcsöket? Babát gondolom császárral kellet szülni ebben az esetben. Én is hasonló cipőben járok :(
2023. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!