Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Fogamzásgátló...

Lányok, nők! Fogamzásgátló abbahagyása?

Figyelt kérdés
Ha abbahagyom a Fogamzásgátló szedését akkor azonnal visszaáll a görcsölés meg a rosszullétek menstruáció idején? Tudtok valami jó megoldást? Olyan munkahelyem van ahol nem tudom megtenni hogy rohanok hányni a rosszulléttől vagy épp be se tudok menni dolgozni mert fél se bírok kelni a fájdalom miatt. Viszont szeretnénk lassan babát és az ugye fogamzásgátló mellett nem nagyon lesz...

2021. júl. 21. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos van akinek ilyen. Magneb6/b6, fájdalomcsillapító, meleg vizes palack, sok mozgás és folyadék. Nehéz ilyenkor mozogni de sokkal hamarabb vége van a mensinek vagy is én így tapasztaltam, ha egy kicsit mozgunk.

Ha nagyon fáj érdemes kivizsgáltatni, hogy van e mögöttes komolyabb oka, de ha már eleve írtak fogamzásgátlót gondolom rendszeresen voltál kontrollon is.

2021. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Voltam minden évben, sajnos a tavalyi kimaradt a Covid miatt mert csak végszükség esetén lehetett menni sürgősségi e de most fogok menni 2 hét múlva. Mindenképpen beszélek a dokinál erről csak kíváncsi vagyok hogy másoknak mi a tapasztalat, 😁
2021. júl. 21. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig erősen görcsöltem, évek óta appranaxot szedek olyankor. Azóta olvastam ilyen témájú fórumon is, sokan szedik ezt. Receptköteles.
2021. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én régen eléggé görcsöltem. Most szeptemberben hagytam abba a fogamzásgátlót 3 év után és teljesen jól bírom most. Minimálisan görcsöl a hasam, gyógyszer nagyon ritkán kell.
2021. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2# Apranaxot szedek migrénre az can itthon.

3# Remélem nekem is hasonlóan elviselhető lesz. Én 7 éve szedem...

2021. júl. 21. 19:31
 6/7 flora08 ***** válasza:
Évekig szedtem fogamzásgátlót, rettegtem, mi lesz, ha abbahagyom. Előtte nagyon szenvedtem mikor megjött, fájt a fejem, görcsölt a hasam, szédültem, elájultam 😖. Amikor már nem szedtem, megjött kb. akkor, amikor a gyógyszerrel kellett volna, a következő hónapban kb. egy hetet késett ahhoz képest. Ezután szépen beállt, kb. 30 napos ciklusaim lettek, talán kétszer tapasztaltam minimális pecsételő vérzést. És ami a leghihetetlenebb volt számomra, hogy enyhültek a tüneteim, sőt, volt több olyan hónap is, amikor semmi kellemetlenséget nem tapasztaltam. Úgyhogy nem lehet előre tudni. Jó egészséget kívánok!☺
2021. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen 'klinikai eset' voltam, 2 évig szedtem csak ebből az okból. Utána durván egy évig vagy Apranax-szal vagy Cataflammal vagy mindkettővel éltem túl, de sajnos eléggé megéreztem ott is. Idén márciusban volt egy olyan esetem hajnalban, hogy azt hittem visszaállok a díszhormon szedésére. Akkor kértem a háziorvostól egy Flectort. És még sose kellett. "Úgyhogy nem lehet előre tudni", ahogy az előző mondja.🤣
2021. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!