Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől változott ekkorát a TSH...

Mitől változott ekkorát a TSH érték?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve diétázok inzulinrezisztencia miatt. Illetve PCO jelleget is megállapítottak. A PCO az orvos szerint javult. A mensim normalizálódott(nem késik 30 napot).Fogytam 16kg-ot elég nagy túlsúlyból. A diétát továbbra is csinálom, az IR-em javult. Endo dokihoz aug. végén megyek. Na de ami a lényeg és nagyon ijesztő hogy tavaly a TSH-m 3,8 volt. Nem kaptam rá gyógyszert.

A tegnapi eredményeim szerint most a TSH-m 0,29.

Szabad T4:10,48

Szabad T3:4,4

Tavaly nem néztek T3,T4-et így azt nem tudom.

Mitől válthatott ekkorát?

Bármikori eredményeimet nézem,sosem volt alacsony. Inkább magas (3-4között)vagy "normál" 1-2 körül.

Még egy furcsaság hogy 2-3hónapja megállt a fogyásom sőt 2-3kg vissza jött,pedig semmin nem változtattam.

GYÓGYSZERT NEM SZEDTEM semmire.

Az új endo dokim remélem segít majd,de addig még meg is őrülök kb :D

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2021. aug. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az endokrin rendszer nem annyira egyszerű, hogy 2+2=4.

Rengeteg minden befolyásolja a hormontermelést - keresztben-hosszában összefügghetnek a dolgok...


A 3.8-as TSH még abszolút a normál tartományban volt nálad, nyilván arra nem adnak gyógyszert, mert nem kell. A 0.29-es egy nagyon-nagyon enyhe túlműködést mutat, még a szubklinikai szintnek se mondanám... Lehet napi kilengés akár...


ft4: 9 - 24-ig normális

[link]


Ft3: 2,4 - 6,3 pmol/l

[link]


Tehát a két hormonszint abszolút rendben van!

2021. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a laborban a referencia határ? Mert pl. az ft4-ed egyik labor referenciajahoz képest alacsony, másikban meg lehet, hogy benne van. (bár inkább mindenhol az alacsony felé hajaz) Meg a mértékegységek sem mindenhol egységesek, nem árt megadni. A TSH-d nem rossz. Főleg, hogy a többi érték egyáltalán nem utal túlműködesre. (Terhes nem vagy, igaz? Mert akkor megint máshogy kell értelmezi az eredményeket)
2021. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 nagyon köszönöm❤️

#2 neked is nagyon köszönöm, a ref.értékek:

TSH:0,3-4,9

T3:2,8-5,7

T4:9-19

2021. aug. 3. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: ezek szerint a te laborod referenciaértékei szerint is teljesen jók az eredményeid... (1-es voltam)


Nem kell túlaggódni! :)

2021. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom❤️❤️❤️❤️
2021. aug. 3. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek :)
2021. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akarsz gyereket kérdező:jok a vizsgálat,eredményeid
2021. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!