Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, hogy korai klimax...

Van olyan, hogy korai klimax és ha van az mennyire lehet korai? Én lassan 18 éves vagyok eddig minden rendben volt a menstruációmmal az álltalános pár napos csúszásokkal együtt.

Figyelt kérdés
Az elmúlt 4 hónapot tekintve az első kettőben egyhuzamban kimaradt a mensim a 3. hónapban megjött most újra kimaradt. Kérdeztem egy pár helyen és azt mondták lehet klimax vagy ciszta. Szerintetek mi ez és mitől lehetséges. Előre is köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 7. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik korai klimax. Korai petefészek kimerulesnek hívják. Egyszer találkoztam egy nővel akinek ez volt. Mondjuk neki talán már 30 évesen megmondta az orvos, ha ebben az életben gyereket akar, akkor húzzon bele. 8 lombikból lett 1 gyerek(most 35 körül lehet a nő). Nem tudom, hogy ennél fiatalabban is jelentkezik-e.


Azért jó lenne, ha elmennél orvoshoz. Vizsgálatok kellenek, hogy tudd mi a baj.

2021. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem terveim szerint hétfőn hívom az orvos. Nagyon köszönöm! :)
2021. aug. 7. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, létezik korai klimax, olvastam olyat, hogy 36 évesen már valakinek megvolt. Én kemoterápiát kaptam, és 44 évesen sajnos már nincs mensim.

18 évesen viszont én pont az ellenkezőjére gondolok, szerintem még nem lehet elég érett a petefészked, és ezért marad ki néha.

2021. aug. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen.Én 35 éves vagyok és 2 éve kezdődött kb.
2021. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
korai klimaxnál tizenévesen nőgyogyásznak kel kivizsgálnia,hogy mensid legyen.ha szülni akarsz 45 éves korodig
2021. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!