Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha széttépem a használat után...

Ha széttépem a használat után az egészségügyi betétet, mi lesz a vérrel, szétfolyik?

Figyelt kérdés

Bocsi az undorító kérdésért előre is.

Valaki meg tudja mondani, hogy mi lesz a vérrel? Változik valahogy, vagy ki fog folyni, ha mondjuk szét szedem a betét felső és alsó részét? Tamponnál meg ha elvágjuk keresztbe?

Csak kísérlet miatt érdekel. Valaki meg tudja mondani, hogyan működik?

Köszi!



2021. aug. 7. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a benne lévő anyag felszívja, nem fog folyni sehmerre sem.
2021. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem folyik. Úgy van kialakítva, hogy bent tartsa a nedvességet.
2021. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem simán próbáld ki, ha érdekel, én is szoktam ilyeneket "próbágatni" pl, h melyik betét hány ml folyadékot szív fel meg hasonlók... Na de mindegy is.


Nem folyik szét belőle, mert olyan anyag van benne, ami a folyadékot ilyen zselés-kocsonyás cuccá alakítja, ami már nem folyik, maximum úgy lehet kiszedni belőle, ha félbe vágod a betétet, és kinyokodod belőle.


A tampont el sem kell vágni, elég ha megnyomkodod kicsit, és már szivárog is belőle a vér. Ott meg az az elv, h ilyen gyapot szerű anyagot nagyon összepréselnek keményre, ami nedvesség hatására, szépen elkezd visszatágulni az eredeti méretére miközben a folyadék bekerül a rostok közé, és mivel a folyadk nedvesen tartja a rostokat, rugalmasak maradnak, és csak "lazán" tudja megtartani a folyadékot. Ezért van az, h amikor kiveszik a tampont akkor gyakran csöpög belőle a cucc, vagy ha odakoccan valamihez, otthagy egy pacát

2021. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!