Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hormonvizsgálat fontos...

Summer2 kérdése:

A hormonvizsgálat fontos fogamzasgatlo szedése előtt ugye? Ha nem jó a pajzsmirigy akkor lehet szedni fogamzasgatlot? Te mebántad hogy elkezdted szedni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 16. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Megbántad?*
2021. aug. 16. 17:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai fogamzásgátlók elég kicsi mennyiségű hormont tartalmaznak, nem szükséges hozzájuk hormonvizsgálat. Amúgy exem szedte (ő akarta!), én próbáltam lebeszélni róla. Végül migrénes lett, ami elmúlt, miután abbahagyta.
2021. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A trombózishajlamot szokták vizsgálni.
2021. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
A doki megmondja. Szokott lenni vérvétel de az trombózishajlamot néz. Én 12 éve szedem és nem bántam meg, semmi mellékhatást nem tapasztaltam és azóta nem kellett mentőt hívni a menstruációmkor.
2021. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kB 10 éve szedtem fog.gatlot és az a labor amit kértek az csak nagyrutin volt. Máj-vese funkció, verkep és vizelet. Semmi hormon se trombózis hajlam, pedig anyai ágon nagyapám és dednagyapam is agyverzesben halt meg.


A pajzsmirigy igaz, hogy az egész szervezetre kihatással van, de más a pajzsmirigy hormon es más az ösztrogén és progeszteron. Úgyis az orvos fogja felirni a leleteid függvényében emiatt kár idegeskedni.

Utána meg vagy bevalik vagy nem, de akkor kapsz másikat.

2021. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nagyon megbántam, sok-sok plusz kg közben kialakult egy pajzsmirigy alulműködés nemtudom hogy a foggátló miatt vagy sem, és sok hormonértékem rossz lett sajnos még az utóbbit vizsgálják de leállítottak róla! És 1kg sem megy le pedig 1-1,5 éve szedem már a pajzsmirigy gyógyszer
2021. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!