Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyek a jó házi bevált...

Melyek a jó házi bevált módszereket felfázásra?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete,hogy felfáztam.Eleinte a vesém fájt inkább és pisilés után véres volt a wc papír. Voltam urológusnál írt fel antibiotikumot de nem nagyon használt. Ezután voltam vizeletvizsgálaton és az értékek ott sem lettek jók,pár napja minden elölről kezdődött most leginkább a hólyagom fáj és a vesém is,illetve 20-30 percenként megyek pisilni, és pisilés után megint véres valamik vannak a wc papíron .Mióta ez van enni is alig tudok ,fogytam is 3kgt.Az orvoshoz csütörtökön megyek vissza de addig is valami házi módszer érdekelne, illetve mit nem szabad ilyenkor csinálni?

18/L



2021. aug. 17. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Enyhébb változat esetén mondtam volna a forró fürdőt


Covid oltást nem kaptál? Mert a pfizer okozhat veseproblémákat.

2021. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél tőzegáfonyás tablettát, igyál tőzegáfonyás-echinaceás teát, igyál sok-sok vizet! A folyadékoktól persze még többet fogsz pisilni, de az jó, "kimossa" a bacikat. Ne tartogasd a vizetet! Pihenj, bugyoláld a derekad meleg takaróba, esetleg ha van, melegvizes palackot vagy melegítőzselét is használhatsz, enyhíti a fájdalmat. Zuhanyozz, ne kádfürdőzz, használj intim lemosót külsőleg (lactacyd sensitive, lila dobozos a legjobb).

Nekem ezek váltak be. Annyi idős voltam mint te és másfél évig kínlódtam ezzel, négy orvos kezelt és már szinte minden gyógyszerre rezisztens volt a baktérium a tenyésztés alapján. Figyeld meg, mi váltja ki nálad! Nálam egyértelműen a stressz és a kevés folyadék fogyasztása. Ha élsz szexuális életet, minden aktus után kötelező pisilni, ha csak egy cseppet is... Ez is fontos!

Persze ezek mellett mihamarabb orvoshoz kell fordulnod, ha már véres, akkor az nem csak a felfázás enyhe szele. Azt muszáj kezelni.

Jobbulást!


24/N

2021. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, elfelejtettem az immunerősítést! Ritkán még visszaköszön a betegség, amikor kimerül az immunrendszerem.
2021. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem oltattam be magam , és igen én is sokat stresszelek és nagyon kevés folyadékot iszom, erre próbálok odafigyelni ezután. Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. aug. 17. 10:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A folyadék leginkább víz legyen, ne rostos és pláne ne cukros. A tea jó vízhajtó, segít kimosni a bacikat, de azt is kevés cukorral idd ha anélkül nem szereted!
2021. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Csalán tea, rendes száras fajtából, vagy te magad által szedett kiszárított verziója.
2021. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
D-mannózból dupla adag a te esetedben.
2021. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki a dm-es tőzegáfonya levet. Én hideg vízzel felhígítva ittam kb másfél litert egy nap, mellé még sima vizet, sokat. Kell pár nap de ha a napi 3 liter folyadék minimum megvan, akkor 2-3 nap alatt elmúlik, kitartás! A D-mannóz volt korábban nekem is a legjobb, de most kismama vagyok így azt nem mertem inni.
2021. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!