Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a probléma szerintetek?

Mi lehet a probléma szerintetek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. 16 éves koromban, tehát lassan 4 éve a háziorvos nagyobbnak érezte a pajzsmirigyemet, beutalt UH-ra, és 2db kisebb cisztát fedeztek fel a jobb pajzsmirigyemben. A gyermek-endokrinológián azt mondták, hogy semmi teendőm nincs ezzel. 1 év múlva a kontroll UH-on a ciszták nem voltak nagyobbak. Most azonban kb másfél éve tapasztaltam a menstruációmmal kapcsolatban (is) elég komoly problémákat, a covid miatt nem tudtam menni ezzel sehova, de most 2 hete eljutottam egy endokrinológushoz, a héten jártam hormonpaneles vérvételen, ma lett meg az eredmény.

Aggasztó számomra a vérképben, hogy emelkedett a tesztoszteron, glükóz, nátrium, koleszterin, az LH, FSH, prolaktin, kortizol, limfocita, monocita, bazofil granulocita, és a hematokrit értékem is, valamint a TTG szűrésem sem lett negatív.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lehet a probléma? Menstruációs zavaraim vannak, hullik a hajam, törik a körmöm...:(



2021. aug. 18. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez sajnos pajzsmirig baj.
2021. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia. Nekem is pontosan ez a problémám volt. Nekem is voltak ciszták a pajzsmirigyemben. Egyszer elmentem nőgyógyászhoz, mert nekem is elég rendszertelen volt a ciklusom. Az orvosom endokrinológus is, így ránézett a nyakamra és azt mondta, hogy menjek el egy másik orvoshoz aki tud mintát venni a cisztákból és sajna ott kiderült, hogy rákos vagyok. A következő hónapban ki is vették az egész pajzsmirigyeb és voltam egyszer egy radiojód kezelésen. Most pajzsmirigy hormont szedek, de hála tumormentes vagyok.


Szerintem mindenképp menj el egy orvoshoz aki ért hozzá, mert úgymond én is ennek köszönhetem az életem, hogy még időben fel lett fedezve.

2021. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!