Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen előfeltételei vannak a...

Milyen előfeltételei vannak a fogamzásgátló felírásának?

Figyelt kérdés

Barátnő nem magyar anyanyelvű, és mivel az állami ellátás nagyon sz...l szervezett, ezért én intézem az ügyeit, olykor közvetítek is. Minél kevesebbszer akarunk visszamenni. Legkorábban októberre fog kapni időpontot. Meg kell valamit csináltatni előre (vérvétel stb.), hogy minél kevesebbszer kelljen bemennie?


Általános nőgyógyászati vizsgálati lelete van (<egy éves), van 1-2 részben releváns vérvételi eredménye és szakvéleménye egy részben kapcsolódó területen dolgozó szakorvostól (<fél éves), amik befolyásolhatják a nőgyógyász ajánlását.


Legkorábban októberre kap időpontot.


A Leiden-mutációs teszt ha jól tudom, erősen ajánlott. Helyben megcsinálják a vérvételt, vagy inkább menjen el magánlaborba most, és csináltassa meg már előre?


Van bármi, ami kelleni fog még, és amivel rövidíthető a folyamat?



2021. aug. 31. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Citológia sem ártana, orvosom is megcsinálta mielőtt felírta. A Leiden-mutációs vizsgálatot én a helyében előre megcsináltatnám magánúton. Ez a legfontosabb vizsgálat, mert ha hajlamos a trombózisra, nem fogják neki felírni a tablettát.
2021. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor a leident megcsináltatjuk még szeptemberben.


Ha minden igaz, citológiai vizsgálatot már csináltak neki tavaly októberben, jött is az értesítő email a magánrendelőtől, hogy ajánlják az ismétlést. Vajon elegendő, ha a tavalyi leleteket magával viszi?

2021. szept. 2. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább csináltasson frisset.
2021. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ezt vajon elvégzi a nőgyógyásza is? Mert a magánorvos legutóbb 20 ezer forintba került.
2021. szept. 2. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:
El persze. Én kifizettem érte magánúton 16 ezret, úgy voltam vele hogy évente egyszer belefér.
2021. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!