Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huvelygomba lenne?

Huvelygomba lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 2 nappal ezelott elkezdett viszketni odalent, nem tulajdonitottam neki kulonosebb figyelmet. Viszont ma, mikor lefekudtunk a parommal, borzalmasan fajt es jelezte is, hogy valami darabos tavozott belolem. Utana voltam pisilni, hirtelen semmi olyan nem jott, viszont verzett picit. Kesobb felnyultam probakent, tiszta atlatszo nedv maradt az ujjamon, par pici, feher darabkaval. :S Huvelygomba lenne vagy mas? Menjek dokihoz?


2021. szept. 8. 01:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Olvasgattam most utana, es a ugy tunik a tulzott tisztitas nem tesz jot neki...en be szoktam iranyitani a tusolofej sugarat a vaginamba kb...okozhatta ez? 🤦‍♀️ Azt hittem, a tiszta viz nem art neki. Intim mosakodokat vagy barmi mast a huvelyemben nem hasznaltam soha, csak viz.
2021. szept. 8. 01:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Így, táv diagnózissal nem lehet kijelenteni: ez tuti intim gomba.

DE valószínűleg valamilyen gyulladás következménye lehet, amit leírtál.

Az intim mosakodók azért hasznosak, mert tartják a hüvely élettani ph értékét. Még az intim törlőkendők is.


Szerintem vegyél egy tesztet:

[link]


Ebből meg tudhatod, hogy gomba, vagy bakteriális fertőzés, és ennek fényében már célzottan tudsz gombaölő krémet & hüvely tablettát/kúpot, vagy bakteriális fertőzésre kúpot használni.



Ha gomba:

[link]

Viszont akkor a partnerednek is kell kenőcsös kezelés! Különben oda-vissza

ping-pong szerűen megy a fertőzés, ugyanis a gomba a férfiaknál sokszor nem okoz tüneteket.


Ha bakteriális, én ezt javaslom:

[link]


Ha pedig idegenkedsz az intim mosakodók használatától, akkor legalább rendszeresen használj hüvelyi flóra és ph visszaállító kúpot:


[link]

2021. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feleslegesek az ilyen tisztítók.

De nem a viz miatt van barmi, hanem a baratod miatt.

2021. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezek tipikusan gombara utaló tünetek
2021. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!