Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tàrsadalmi nyomàs ès terhesség...

Tàrsadalmi nyomàs ès terhesség… ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Sziasztok … jelenleg 27 éves vagyok , 25 voltan mikor összeházasodtunk a férjemmel … úgy gondoltuk szeretnénk még kicsit kettesben lenne gyerek előtt továbbá pénzt spórolni és saját házba költözni az érkezésére… mar az esküvő után 1-2 hónappal kérdeztek mikor jön a baba ? Miért nincs baba stb… akkor ezt elmondtuk… mostmár minden adott a baba születéséhez és rajta is vagyunk az “projecten” de nem jön.. baromira felzaklat mikor folyton ezt kérdezik, főleg ha teljesen random ismerős szólít le pl a boltban… volt rá példa, hogy bunkón válaszoltam de hát alapból bunkó a kérdés …. Hogy lehet ezt “szépen “ lereagálni?
2021. szept. 8. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig csak mosolygok, mikor utalásokat tesznek, hogy na majd jön a baba aztán... Nem merik megkérdezni mikor jön, csak utalnak rá, nem reagálok semmit, így nem megy bele senki. 3 éve nem jön a baba, már tudjuk azóta az okát is, csak lombikkal lehet majd, de még vár ránk 1-2 vizsgálat addig, aztán kezdünk. Na utána lehet egyáltalán álmodozni róla, hogy talán sikerül.

Ne vedd fel ezeket a kérdéseket. Jön amikor jönnie kell, stb., ilyen sablon válaszokat elég ha mondasz. Sose mondtam senkinek, hogy keservesen megy az idő, és semmi, nem akartam magamat se beletemetni a sikertelenség érzetébe. Társadalmi nyomásra, ismerősök, család, na hát amiatt meg végképp. :D Mi lélekben azzal is meg vagyunk barátkozva, hogy ha nem lesz baba. A szüleink tudják, hogy mi a helyzet, a többiek tapintatosak. :) Csak olyanokat mondanak, hogy na majd ha lesz babátok, együtt játszanak a gyerekeink stb., hát erre mit mondjak? :D Igen, biztos úgy lesz, aztán kész. :)

2021. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Atlag ember 2 dolgot kerdez: melo? Gyerek? Buta mint a fold. Dolgozik es szaporodik, ennyi az elete.
2021. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi is tudjuk , hogy van probléma épp ezért esik olyan nehezen a válaszadás mert ha valaki olyan kérdezi akit valóban érdekel el is mondom az igazságot … de a legtöbb ember szerintem erre nincs felkészülve , hogy hallja … ezért nem értem miért kérdezik… én csakis olyantól kérdezném meg akinek valóban kíváncsi vagyok a válaszára és arra is , hogy mit érez az egész dologgal kapcsolatosan ….
2021. szept. 8. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen csak megszültem és már kérdezték, hogy mikor jön a tesó.. Ilyenek az emberek, engedd el. Valamiért engem ez úgy sosem erintett rosszul pedig nem az a türelmes fajta vagyok. 😁

A másik: mi nem mondtuk el senkinek sem, hogy próbálkozunk. A tesónál se fogjuk.

2021. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
86%

Egyszerűen beintek és továbbra sem szülök. A mikor jön a gyerek kérdésre mosolyogva válaszolok, hogy "nem mintha közöd lenne hozzá de valamikor majd ha piros hó esik".

Egyébként is totál abszurdnak érzem ezt az egészet, mégis kinek jut eszébe arról érdeklődni, hogy húztok-e gumit? Vagy számonkérni ami miatt nem termékenyült még meg petesejted? És hidd el, ha szülsz, még be se gyógyult a gátsebed de már azért vergődnek, hogy mikor szülöd a másikat. És eszükbe sem jut, hogy ez intim dolog, nem illik megkérdezni. Mosolyogva mondd hogy majd ha jónak látjuk, jön vagy hasonlót.

2021. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Incsél be nekik nem válaszolj nekik. vannak nők meg férfiak akiknek könyen összejön a baba,sokaknak nehezen jön össze és csak orvosi segicségel beültetésel vagy lombikkal lehet
2021. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Közöd? Na látod, pontosan annyi".
2021. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

22 éves egyetemistaként is azt kérdezte tőlem a mamám, hogy mikor jön a baba. 2 hónapja voltam a párommal, jövedelmem nulla volt, nyilván szülni akarok.

Tavasszal házasodtunk, most vagyok 28 éves. Elsőre összejött júniusban, de 7 hetesen el is ment :(

Most kicsit oihentetjük. Anyámék tudnak a vetélésről, anyósék nem. Anyósék folyton kérdezik, hogy mikor, mikor, mikor?

Rosszul esik. De annyira nyomulósokat. Én is szeretném már azt a bébit. 28 év kellett, hogy megérjek rá. Eddig csak mosolyogtam rajta, de már idegesít, mert én is akarnám.

2021. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!