Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 16 napja menstruálok ez...

Már 16 napja menstruálok ez normális??

Figyelt kérdés
Szeptember 6.-án kezdődött el és még mindig tart. Semmi előjele nem volt hogy meg fog jönni és valószínűleg észre sem vettem volna ha nem megyek wc-re akkor.. de a fura az egészben hogy az első 1 - 2 nap alig volt meg csak ilyen pecsételős mint amikor már múlik el. Aztán a 3. Napon erősebb volt és 6.-napig rendesen megvolt aztán azóta szintén ilyen kis pecsételős az egész. Barna a színe és csak a tisztasági betét is elég egész napraannyira kevés jön. Viszont nekem soha nem volt ilyen sokáig meg és volt néha egyes hónapba hogy meg se jött. Nekem nagyon rendszertelen az egész. 12 voltam amikor először megjött de amikor 13 lettem 8 hónapig el is állt. És utána is rendszertelenül jött meg. Voltam nő gyógyásznál meg vizsgálaton akkoriban és azt állapították meg hogy kicsit magas a tesztoszteron szint a szervezetemben de ennyi. Legutoljára nőgyógyásznál tavaly voltam és akkor se volt semmi baj. Most jelenleg 17 vagyok és nem tudom mit tegyek... Félek el menni nőgyógyászhoz vagy bárkinek is beszélni erről. Szerintetek ez így normális hogy már 16 napja megvan de csak alig?

2021. szept. 22. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Az hogy lehet, hogy a szüleid és akikkel laksz nem veszik észre, hogy már 16 napja menstruálsz?...
2021. szept. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván nem normális, hormon probléma lehet. Ne foglalkozz vele, csak ha következő hónapokban is ilyen. Akkor nőgyógyász.
2021. szept. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Ismerem ezt az érzést, nekem sem állt be soha. Aztán elkezdtem írni és rájöttem, hogy amúgy egész rendszeres, stressz hatására szokott késni. Érdemes lenne felírni a napokat neked is és elvinni a nőgyógyászhoz jövőre.


Nem kell szégyelni, nem a te hibád, hogy nem állt be, de sokkal jobban fogod magad érezni, ha elmondod neki és nem szorongsz rajta még egy évet.


A legrosszabb, ami történhet, hogy ajánl egy diétát vagy ad fogamzásgátlót, ami helyrerakja a hormonokat.


Amúgy sokaknak megborult a hormonháztartásuk. Sokan az oltásra panaszkodnak, de sok nem oltottnak is vannak tünetei, lehet, hogy az allergiák (idén nagyon erős volt az allergiás időszak) is bekavarnak vagy a covid módosult az élelmiszerellátás és az új helyek kevesebb hormont raknak bele az ennivalókba/húsokba, vagy az emberek bocsájtanak ki hormonokat, ami megzavarja a környezetükben lévők hormonjait.


A lényeg, hogy ne aggódj, most sokan tapasztalnak hasonlókat. Ha nem marad abba a menstruációd egy héten belül, akkor beszélj orvossal, lehet, hogy vasat kell szedned meg egyéb vitaminokat.

2021. szept. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
#3-as vagyok, amúgy mehetsz előbb is orvoshoz. Ha vérzel egy hét múlva, akkor legkésőbb akkor menj el.
2021. szept. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Nemlélezik!


Orvos?

2021. szept. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem menj el orvoshoz... Egyik barátnőmnek is ez volt és kiderült, hogy cisztája van. Még ha semmi bajod nincs is, vagyis olyan komoly (mert ez nem normális) jobb megnyugodni mint, hogy később kiderül, hogy komoly a baj. De szerintem ha jóban vagytok anyukáddal akkor nyugodtan mondd el neki, én is vele szoktam beszélni. Ha nem akkor gyerekorvost is meg tudsz kérdezni, oda elég betelefonálni is és ő azért jobban ért hozzá mint mi.
2021. szept. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

nekem 1x 40 napig nem múlt el


nőgóygyász kioktatott hogy ha nem szedek fogamzásgátlót, nem tud segíteni


később kiderült h pajzsirigy alulműködésem van, mióta be van állítva a pajzsmirigy gyógyszerem, azóta havonta megjön, és max 7 napig tart.


vérvételt kellene kérni a háziorvostól, amiben néznek tsh-t, ha magas, akkor endokrinologust kell keresni.

2021. szept. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nőgyogyász,házi orvos sima ultrahang,vérvétel
2021. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!